TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Films over het maken van films werken het beste als de liefde voor het medium erin terug te zien is.
Bij Hail, Caesar! zit dat wel snor: regisseurs Joel en Ethan Coen hebben hun film helemaal volgepropt met liefde voor cinema.
Cinefielen kunnen hun hart ophalen bij verwijzingen naar klassieke westerns, epische films over de Romeinen en de groots opgezette musicals van de jaren 50, een tijd die bekendstaat als de golden age van Hollywood. Het verhaal is daarbij bijzaak, maar dat hindert niet omdat de acteurs er zichtbaar lol in hebben.
Eddie Mannix (Josh Brolin), probleemoplosser bij een grote filmstudio, krijgt het flink voor de kiezen. Hij moet een ontvoerde filmster (George Clooney) opsporen zonder dat pers en publiek doorhebben wat er aan de hand is.
Hoewel het verhaal van Hail, Caesar! niet op waarheid berust, heeft Eddie Mannix wel echt bestaan. Hij stond bekend als E.J. Mannix en werkte als producer en 'fixer' voor filmstudio MGM.
Mannix overleed in 1963. Robert Taylor en James Stewart, destijds twee van de bekendste acteurs van Hollywood, droegen bij de uitvaart zijn kist.
Alles wat we weten over het vierde seizoen van Dag & Nacht
09:19Dit heftige gerucht gaat nu al rond over De Bondgenoten
08:35De TV van gisteren: Salar gaat flink over de tong bij kijkers van De Bondgenoten
06:47Vanavond op TV: Dertigers, De WK kwis, 2 Guns
19:15Reinout Oerlemans ontvangt Media Oeuvre Award: ''Arnie' heeft het ver geschopt'