TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Ze geven het monster een naam: Adam. Ze vertellen hem over een eeuwenoude oorlog die woedt tussen engelen en demonen.
De koningin van de Gargoyles-orde, Leonore (Miranda Otto), vraagt Adam zich bij hen aan te sluiten. Ze voeren een oorlog tegen de demonen.
Met het dagboek van Victor Frankenstein in bezit probeert deze orde een leger te creëren. Adam wil hier niets van weten. Hij besluit zich terug te trekken.
In I, Frankenstein zien we Adam tweehonderd jaar later terugkeren in de huidige maatschappij. Het duurt niet lang voordat hij erachter komt dat er een leger van door demonen bezeten lijken ronddwaalt op aarde.
In 1818, toen Mary Shelley twintig jaar oud was, kwam het door haar geschreven boek Frankenstein uit. Tot op de dag van vandaag is dit boek een welkome bron voor de filmwereld. In 1910 kwam de eerste filmadaptatie uit en inmiddels is dit boek al vele malen verfilmd.
Het monster zelf heeft geen naam. Dat hij in deze film Adam wordt genoemd is echter niet vreemd.
Adam staat natuurlijk voor de eerste man die God heeft gemaakt. Ook Shelley zelf heeft tijdens lezingen weleens de naam Adam laten vallen toen ze sprak over het monster.
Moeder Mary geeft update over Marco Borsato: 'Blije man'
06:47Vanavond op TV: Alpha 00, Moordfeest, Morning Glory
09:10De TV van gisteren: The voice of Holland keert terug met 1,8 miljoen kijkers
08:39Makers Flikken Rotterdam zoeken met spoed donkere bus voor opnames
08:33Beau kondigt nieuwe docuserie aan en zoekt jongeren in jeugdzorg