TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Ze geven het monster een naam: Adam. Ze vertellen hem over een eeuwenoude oorlog die woedt tussen engelen en demonen.
De koningin van de Gargoyles-orde, Leonore (Miranda Otto), vraagt Adam zich bij hen aan te sluiten. Ze voeren een oorlog tegen de demonen.
Met het dagboek van Victor Frankenstein in bezit probeert deze orde een leger te creëren. Adam wil hier niets van weten. Hij besluit zich terug te trekken.
In I, Frankenstein zien we Adam tweehonderd jaar later terugkeren in de huidige maatschappij. Het duurt niet lang voordat hij erachter komt dat er een leger van door demonen bezeten lijken ronddwaalt op aarde.
In 1818, toen Mary Shelley twintig jaar oud was, kwam het door haar geschreven boek Frankenstein uit. Tot op de dag van vandaag is dit boek een welkome bron voor de filmwereld. In 1910 kwam de eerste filmadaptatie uit en inmiddels is dit boek al vele malen verfilmd.
Het monster zelf heeft geen naam. Dat hij in deze film Adam wordt genoemd is echter niet vreemd.
Adam staat natuurlijk voor de eerste man die God heeft gemaakt. Ook Shelley zelf heeft tijdens lezingen weleens de naam Adam laten vallen toen ze sprak over het monster.
Edson da Graça verbaast zich erover dat elke BN'er een documentaire krijgt
09:58Op deze datum zie je de finale van Wie Is de Mol? 2026
09:46De TV van gisteren: 1 miljoen kijkers vol lof over Ik Vertrek-deelnemers Simoon en Arrie
09:34Video: Dit kan je allemaal verwachten in het nieuwe programma I’ve Got the Music in Me
06:47Vanavond op TV: Klinkt als een sekte, 010: De mensen die Rotterdam kleur geven, Apollo 13