TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Ze geven het monster een naam: Adam. Ze vertellen hem over een eeuwenoude oorlog die woedt tussen engelen en demonen.
De koningin van de Gargoyles-orde, Leonore (Miranda Otto), vraagt Adam zich bij hen aan te sluiten. Ze voeren een oorlog tegen de demonen.
Met het dagboek van Victor Frankenstein in bezit probeert deze orde een leger te creëren. Adam wil hier niets van weten. Hij besluit zich terug te trekken.
In I, Frankenstein zien we Adam tweehonderd jaar later terugkeren in de huidige maatschappij. Het duurt niet lang voordat hij erachter komt dat er een leger van door demonen bezeten lijken ronddwaalt op aarde.
In 1818, toen Mary Shelley twintig jaar oud was, kwam het door haar geschreven boek Frankenstein uit. Tot op de dag van vandaag is dit boek een welkome bron voor de filmwereld. In 1910 kwam de eerste filmadaptatie uit en inmiddels is dit boek al vele malen verfilmd.
Het monster zelf heeft geen naam. Dat hij in deze film Adam wordt genoemd is echter niet vreemd.
Adam staat natuurlijk voor de eerste man die God heeft gemaakt. Ook Shelley zelf heeft tijdens lezingen weleens de naam Adam laten vallen toen ze sprak over het monster.
Dit zijn de genomineerden voor de Televizier-Ring Talent 2026
18:54NTR heeft bevestigd: Stefan de Walle stopt na vijftien jaar als 'adviseur' van de Sint
16:11Zo kijk je live naar kartrace Max Verstappen op Silverstone: Max vs 100
14:57B&B Vol Liefde-Arie: 'Of ik nu bij Caroline op de slaapkamer mag?'
14:04Dit programma vervangt Triviant op NPO1