TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na de moorden op drie Britse geheim agenten kan MI6 niet stil blijven zitten. M stuurt James Bond (Roger Moore) naar New York om de boel uit te zoeken.
In the Big Apple komt erachter 007 dat onderwereldfiguur Mr. Big (Yaphet Kotto) wel eens achter de moorden zou kunnen zitten. Ook ontdekt hij een band tussen Mr. Big en ene Dr. Kananga, de geheimzinnige eigenaar van een eilandje in het Caraïbisch gebied. Zijn onderzoek leidt Bond naar dat eilandje, maar ook naar New Orleans. En passant heeft hij aanvaringen met de gevaarlijke voodoopriester Baron Samedi (Geoffrey Holder) en Tee Hee (Julius Harris), een schurk met een haak op de plek waar zijn hand zou moeten zitten. Een Bondfilm is niet compleet zonder Bondgirl. In Live and Let Die is dat de verleidelijke tarotkaartenlegster Solitaire (Jane Seymour).
Roger Moore deed niet al zijn stunts in Live and Let Die zelf. En dat is maar goed ook. Stuntman Ross Kananga (de schurk in de film is naar hem vernoemd) moest de scène waarin James Bond over de ruggen van krokodillen rent om te vluchten zes keer overdoen. De eerste vijf keer viel hij. "De producenten bleven maar nieuwe kleding bestellen in Londen," vertelde hij: "De krokodillen beten in alles wat ze maar te pakken konden krijgen als ik in het water viel, ook in schoenen. Dat leverde me 193 hechtingen in mijn benen en in mijn gezicht op."
Na de laatste aflevering klinkt één wens steeds luider onder Dertigers-kijkers
14:09Nieuw programma van de Meilandjes gaat grenzen van het boerenerf over
13:01Een iets minder vol huis voor de familie Wildeman
12:51Johnny vervangt Hélène bij De Oranjezomer, met deze vaste tafelgast
12:24Bondgenoot-Anouk briest: 'Diederik, je bent een eikel'