TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Monsters Mike Wazowski en James P. Sullivan zijn al sinds jaar en dag de schrik van ieder kind. Maar waarom zijn de groene eenoog en zijn boomlange turquoise maatje zo’n goed team?
In Monsters University gaan we terug in de tijd. Naar toen Mike en Sulley nog in de monster-kinderschoenen stonden en aan de universiteit hun opleiding in bangmaken volgden.
In Mike’s geval een hele klus, want echt angstaanjagend is hij niet. Ondertussen is Sulley ongeschoold al een grote naam; hij komt uit een trots geslacht van engerds en er wordt veel van hem verwacht.
Deze tegenpolen vormen geen logisch vriendenmateriaal. Tot ze voor een belangrijk onderdeel van het studieprogramma toch moeten samenwerken.
In Monsters University is A113 het nummer van het klaslokaal waar onze vrienden monsterlessen krijgen. Wie goed oplet, ziet dit nummer in iedere Pixar-titel terugkomen.
Dat heeft een reden: A113 is het nummer van een klaslokaal in het California Institute of the Arts. In dat lokaal kregen Pixar-mannen John Lasseter en Brad Bird (en filmregisseur Tim Burton) hun eerste animatielessen.
In de Toy Story-films komt A113 terug op de nummerplaat van een auto. In Finding Nemo heeft een duiker een camera met typenummer A113.
In Up is het het nummer van een rechtszaal. Zelfs in Brave komt A113 terug, maar dan wel in Romeinse cijfers: ACXIII.
Partnerbijdrage
Maak je klaar voor een bloedstollend potje verstoppertje in The House of Hide & Seek. In deze nieuwe familieshow van RTL 4, gepresenteerd door Buddy Vedder en Jamai Loman, draait alles om spanning, tactiek en slim spelen.
Buddy Vedder grapt: 'In zekere zin heeft Jamai zijn carrière aan mij te danken'
09:57De TV van gisteren: veelbesproken finale The Voice of Holland ooit bezorgt RTL Tonight kijkcijferrecord
22:30Dit is de winnaar van The Voice of Holland 2026
15:04Terug van weggeweest: deze MAFS-koppels laten zien hoe het kan slagen
14:12Linda de Mol dankbaar voor woorden van Naomi in interview aan RTL Tonight