TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wat nou als het heerlijk avondje van Sinterkaas een stuk minder heerlijk is? 's Lands grootste pulpregisseur zoekt het uit in deze horrorkomedie.
In de Middeleeuwen trekt de in ongenade gevallen bisschop Niklas (Huub Stapel) moordend en plunderend door het land. Aan die plundertocht komt een eind als een burgerwacht hem in de kraag vat en vermoordt.
Eigenlijk zijn ze daar net te laat mee: Niklas kan nog net een vloek uitspreken. Ieder jaar dat het op 5 december volle maan is, zal Niklas herrijzen om weer als vanouds dood en verderf te zaaien.
In Sint vallen pakjesavond en volle maan voor het eerst weer samen en warempel: Niklas herrijst uit de dood en slaat aan het moorden.
Frank (Egbert Jan Weeber) ziet de horrorbisschop aan het werk en waarschuwt de politie. Omdat niemand hem wil geloven, gaat Frank dan maar op eigen houtje achter de slechtheiligman aan.
Gelukkig staat hij er niet helemaal alleen voor: Frank krijg hulp van zijn vriendin Lisa (Caro Lenssen) en van de aan lagerwal geraakte agent Goert (Bert Luppes).
Regisseur Dick Maas keek voor Sint niet op een controverse meer of minder. De filmposter, met daarop nietzogoedheiligman Niklas in vol ornaat, prijkte wekenlang in bushokjes door het hele land.
Veel ouders waren daar niet blij mee: nu moesten ze hun kinderen uitleggen dat Sinterklaas heus niet eng of gevaarlijk was.
Collega-regisseur Johan Nijenhuis deed zijn beklag over de poster in De wereld draait door. Hij diende ook nog een klacht in bij de Reclame Code Commissie, maar tot een verbod kwam het niet.
Partnerbijdrage
Nieuwe gezichten voor De Juice: Net5 strikt Wiesje Hillen en Iris Enthoven
16:11Waarom is dit seizoen van De Rijdende Rechter nu alweer afgelopen?
14:27Johan Derksen: 'Deze tatoeage zette ik voor mijn vrouw Isabelle'
13:43'Je kan alleen maar fan zijn van Churandy Martina'
13:14Cindy Lammerts uit MAFS: 'Bijzonder dat kijkers dit deden nadat ze mij zagen'