TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Apple-oprichter Steve Jobs is een van de invloedrijkste personen van de afgelopen decennia. De producten die Apple onder zijn leiding lanceerde hebben een grote invloed op onze levens.
Over Jobs' privéleven is minder bekend. Hoe maak je een film over het leven van een man die dat leven zo veel mogelijk buiten de schijnwerpers hield? Hoe ga je verder dan ‘die man in de zwarte coltrui’?
Regisseur Danny Boyle en scenarioschrijver Aaron Sorkin nemen in Steve Jobs drie belangrijke productlanceringen uit Jobs’ carrière als uitgangspunt.
Van de lancering van de allereerste Macintosh-computer in 1984, via die van de (deels mislukte) NeXT-computer in 1988 nemen ze ons mee naar 1998. In dit dat jaar lanceert de net bij Apple teruggekeerde Steve Jobs de iMac.
Zo laten Sorkin en Boyle zien hoe Steve Jobs (Michael Fassbender) in de periode rond die lanceringen omgaat met de mensen om hem heen. Met Apple-collega’s als Steve Wozniak (Seth Rogen) en Joanna Hoffman (Kate Winslet), maar ook met zijn ex-vriendin en zijn dochtertje Lisa.
Dat maakt één ding heel erg duidelijk: Jobs was misschien wel briljant, maar als mens schoot hij nogal eens tekort.
Seth Rogen speelt in Steve Jobs de rol van Steve Wozniak, vriend van Steve Jobs en medeoprichter van Apple. Om zich voor te bereiden op zijn rol, keek hij oude video's van Wozniak.
Daarnaast spraken de twee regelmatig met elkaar af om de film te bespreken. Die luxe had Michael Fassbender niet: omdat Steve Jobs in 2011 overleed, moest hij het met videobeelden doen.
Benieuwd welke wedstrijden er iedere dag op het programma staan tijdens het WK voetbal, wanneer Oranje speelt en hoe laat de toppers beginnen? Wij zetten het complete speelschema van het WK 2026 overzichtelijk voor je op een rij.
Het is eindelijk tijd voor het WK Voetbal 2026 en natuurlijk juichen we Nederland zo hard mogelijk toe, maar het is ook leuk als je zelf in de prijzen kunt vallen.
Noa Vahle heeft zin in het WK Voetbal: 'Ik ben de enige die namens SBS6 gaat'
09:49Spraakmakende kandidate Julia keert terug in De Bondgenoten: 'Zo'n kans ga je nooit meer krijgen'
09:36Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op donderdag
09:22Jan Versteegh over grote veranderingen in De Bondgenoten: 'Wordt een spektakel'
08:56Tijl Beckand neemt 'met een beetje pijn in mijn hart' afscheid van Het Perfecte Plaatje Op Reis