TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Amerikaanse tiener Jason Tripitakas (Michael Angarano) is helemaal weg van kungfufilms en de oude Chinese cultuur. Zelf heeft hij geen talent voor vechtsporten, maar Jason kan bij films van Bruce Lee en consorten heerlijk wegdromen.
In zijn favoriete Chinese videowinkel vindt Jason een oude staf. Als hij vlucht voor een paar jongens valt hij van een dak. In plaats van op de grond eindigt hij dankzij de staf in het China van enkele duizenden jaren geleden.
Daar moet Jason de staf terugbrengen naar de rechtmatige eigenaar: de apenkoning. Deze legendarische strijder zit al vijfhonderd jaar geleden gevangen in een steen.
Alleen als hij zijn staf terugkrijgt, krijgt de apenkoning zijn vrijheid terug.
Jason hoeft dat niet in zijn eentje te fiksen: de tiener krijgt hulp van een zwijgzame monnik (Jet Li) en diens drankzuchtige collega Lu Yan (Jackie Chan).
Lukt het drietal om de apenkoning te bevrijden? Je ziet het in The Forbidden Kingdom.
Hoewel Jackie Chan en Jet Li al heel wat jaartjes meegaan, speelden de actiehelden nog nooit samen in een film. In The Forbidden Kingdom was het dan eindelijk zover.
Jackie Chan was erg blij dat hij kon samenwerken met zijn collega-actieheld:
“Ik heb in de afgelopen tien jaar niet met iemand gewerkt waarbij ik me totaal op mijn gemak voelde als bij Jet Li. Bij de meeste mensen moeten scènes wel tien keer over. Dat kost niet alleen veel tijd, het risico op blessures wordt er ook groter door. De vechtscènes met Jet stonden er steeds snel op. We hoefden scènes geen twintig keer over te doen, heerlijk."
De true crime documentaire Maternal Instinct op Netflix is inmiddels al een maand uit, maar mocht je 'm nog niet hebben gezien dan is het echt een aanrader!
De deelnemers van de nieuwe spelshow Wolven zijn bekend
13:12De Bondgenoten: 'Anouk is zo'n ongekende trut'
10:23Dit is het uitzendschema van Muziekfeest op het Plein 2026
09:56Deze programma's vervangen het WK Voetbal 2026 na de finale op NPO 1
08:52De TV van gisteren: kijkers genieten van finale Het Perfecte Plaatje op Reis, maar hebben wel een puntje van kritiek