TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Net als bij The Shawshank Redemption gebruikt regisseur Frank Darabont bij zijn tweede film een boek van Stephen King als basis.
Beide zijn gevangenisverhalen, met in The Green Mile als extra element het bovennatuurlijke. Darabont neemt uitgebreid de tijd om de personages te introduceren.
In het bejaardenhuis vertelt Paul Edgecomb (Tom Hanks) over 1935, toen hij hoofdcipier was in een gevangenis voor terdoodveroordeelden.
Paul leidt zijn afdeling met geduld en respect voor de gevangenen. Bijna te idyllisch voor mensen die vastzitten voor de gruwelijkste daden.
Met de komst van een nieuwe gevangene verandert de sfeer. De reusachtige zwarte John Coffey (Michael Clarke Duncan) is zachtaardig en bang in het donker.
Edgecomb gelooft niet dat hij twee meisjes heeft verkracht en vermoord. De chemie tussen Hanks en Duncan maakt deze film tot een aangrijpend en meeslepend drama.
Tom Hanks had wat goed te maken bij regisseur Frank Darabont. Daarom speelt hij de hoofdrol in The Green Mile.
Dat zou hij in Shawshank eigenlijk ook al doen. Uiteindelijk moest hij toch bedanken voor de rol: Hanks had het te druk met de opnamen van Forrest Gump.
Op de set liet Hanks zich van zijn beste kant zien. Elke vrijdagavond trakteerde hij de hele crew op een etentje.
Partnerbijdrage
Een simpele opdracht, een tikkende klok en vijf comedians die er ieder hun eigen draai aan geven. In het nieuwe RTL4-programma Taskmaster leidt Arjen Lubach de hilarische chaos in goede banen.
Vriendin van Christiaan Bauer speelt rol in GTST
11:03Startdatum van nieuw seizoen Love Island VIPS aangekondigd, maar er is nu al gedoe
10:09Fans moeten heel lang wachten op The Masked Singer en The Voice of Holland
09:40Video: De Bauers vertellen over het nieuwe seizoen met kersverse gezinsleden
09:25De Kroesjes komen eraan: startdatum realityserie Wolter Kroes bekend