TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mildred (Frances McDormand) is woedend: het is inmiddels een jaar geleden dat haar dochter werd verkracht en vermoord, en nog steeds heeft de politie geen verdachte opgepakt.
Ze zet die woede kracht bij door sheriff Willoughby (Woody Harrelson) rechtstreeks aan te spreken. Via drie huizenhoge reclameborden langs de weg die naar haar woonplaats leidt.
Als hulpsheriff Dixon (Sam Rockwell) zich er tegenaan gaat bemoeien, loopt de ruzie tussen Mildred en de politie uit de hand.
Regisseur Martin McDonagh (In Bruges) verpakt dat in Three Billboards Outside Ebbing, Missouri in een droogkomisch misdaaddrama.
Zijn boodschap – onrechtvaardigheid leidt tot woede; als woede escaleert, staat dat rechtvaardigheid weer in de weg – komt juist door die toon extra goed over. De steengoede acteurs (McDormand en Rockwell wonnen allebei een Oscar) doen de rest.
Frances McDormand twijfelde lang of ze de hoofdrol in Three Billboards Outside Ebbing, Missouri wel aan moest nemen. Ze vroeg zich af of ze wel geloofwaardig kon zijn in die rol.
Mildreds dochter werd in de film een jaar of twintig oud. McDormand, die toen 58 was, dacht dat een vrouw als Mildred niet pas op haar 38e een kind zou krijgen.
Uiteindelijk nam ze de rol op aanraden van haar man, regisseur Joel Coen, toch aan.
Johan Derksen fileert NPO-improvisatieshow Wat speelt er: 'Nog geen glímlach!'
11:18Koen Pieter van Dijk wist niet wie tegenstander Vincent Visser was in Boxing stars
10:36Urk!-ster Greetje in juridisch geschil met ex Bert: 'Relatie geploft'
09:56Linda de Mol twijfelt over einde Gooische vrouwen: 'Stoppen als mensen het nog leuk vinden'
09:33De TV van gisteren: 2 voor 12 klopt Slimste mens vlak voor finaleweek