TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
De gemeente Peel en Maas heeft een bezwaar van Gillis tegen de dwangsom afgewezen. Gillis kan nog besluiten om deze beslissing bij de rechter verder aan te vechten. Volgens Shownieuws gaat dit inderdaad gebeuren. "Wij kunnen ons niet vinden in de beslissing op ons bezwaar en zullen dus de kwestie aan de rechter voorleggen", laat de woordvoerder namens Gillis weten aan het programma.
En dit is nog niet alles. Boven op deze dwangsom heeft de gemeente een last onder dwangsom van 300.000 euro opgelegd, omdat Gillis nog steeds arbeidsmigranten zou huisvesten op het vakantiepark. Dat bedrag kan oplopen tot 1,2 miljoen euro als hij in gebreke blijft. Ook hier kan nog bezwaar tegen worden gemaakt.
"De eerdere dwangsom had niet het gewenste effect", aldus een woordvoerder van de gemeente. "Daarom is het nieuwe bedrag verhoogd van 250.000 naar 300.000 euro. Dat kan maximaal vier keer gebeuren, na elke controle waaruit blijkt dat hij nog steeds in overtreding is. De hele procedure begint dan weer van voren af aan."
De SBS-ster liet eerder weten de arbeidsmigranten te willen huisvesten op een plek naast en niet op de camping. Dat verzoek werd afgewezen. Volgens de gemeente bestaat het risico dat de vergunning gebruikt wordt om illegaal verdiend vermogen te benutten en strafbare feiten te plegen.
De gemeente Asten legde Gillis al eens een dwangsom op voor het illegaal huisvesten van arbeidsmigranten op vakantiepark Prinsenmeer in Ommel. Uit onderzoek van het AD bleek toen dat voor vijf van zijn negen vakantieparken sluiting dreigde.
KRO-NCRV komt met nieuw live-evenement: De kerststal van Nederland
09:38Kevin Hassing reageert op Expeditie Robinson-kritiek
08:01De TV van gisteren: Realityserie De Hanslers blijft scoren
08:00Carlo Boszhard leerde belangrijke lessen van Paul van Gorcum
07:00GTST Spoilers - maandag 8 t/m donderdag 11 december 2025