TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
"Ik heb nu al spijt dat ik het gezegd heb", onthult hij even later als hij merkt dat het koren op de molen is van de cabaretiers.
In het programma komt een fragment voorbij dat gaat over armoede. Herman vertelt dat het heel ingewikkeld is om bij dit soort thema's bijpassend beeld te vinden voor in het journaal. "Iemand die in zijn portemonnee kijkt en er zit niks in, dat is ook raar." Voor onder bepaalde beelden was bij het journaal dus een creatieve oplossing gevonden om het beeld bij voice-overs op te vullen.
Zo vertelt Herman over een griep-item: "Bijvoorbeeld bij griepbeeld, als er een griepepidemie is in Nederland. Je moet maar eens opletten en licht nu misschien een tipje van de sluier op, maar steeds ligt daar dezelfde patiënt in beeld. Naast een kastje helemaal vol met vieze zakdoekjes. En dat is een redacteur." Hij vertelt dat mensen met griep nou niet per se staan te springen om gefilmd te worden.
Wel vult Herman meteen aan dat ze dat bij andere onderwerpen natuurlijk niet doen. "Dus als je beelden van een oorlog ziet, is het niet iemand... Dat is niét de redacteur." Toch zijn Jan Jaap en Peter niet vergeten wat de nieuwe presentator van De Slimste Mens heeft verteld. Als het later over Trump gaat die covidvaccins aan Poetin gegeven heeft, kan Jan Jaap het niet laten er nog een grapje over te maken. "Dat was Poetin helemaal niet, dat was een redacteur van het NOS Journaal."
Dit Was Het Nieuws zie je elke donderdagavond om 21.30 uur op NPO 1.
Kijkers niet blij met veranderingen rond realityprogramma Lang Leve de Liefde
09:36Familie Bogaart uit Waar Doen Ze Het Van? krijgt een reallifesoap op SBS6
09:29Video: De familie Jelies kon bij de NPO ‘niet zichzelf zijn’
09:15Video: Judith en Bart uit Winter Vol Liefde slaan een nieuwe weg in
08:53Gerard Joling twijfelt over nieuw seizoen Only Joling