TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Het overlijden van d'Ancona werd wereldkundig gemaakt door Dagblad van het Noorden, de krant waar d'Ancona sinds zijn 19e voor schreef. Vorige maand leverde hij zijn laatste stuk in.
d'Ancona begon in het vak als sportjournalist, maar groeide daarnaast uit tot een van de meest gerespecteerde theaterrecensenten van het land. In een reactie op social media schrijft theatermaker Maurice Wijnen, die net als Jacques ook jureerde op televisie, het volgende: "Een echte kenner die enorm van ons vak hield en altijd klaar stond met een onderbouwde mening."
Ondanks zijn respectabele leeftijd was d'Ancona onverminderd actief. Hij schreef zo'n tweemaal per week een theaterrecensie. Alleen zijn partner Hans Langhout, met wie hij 27 jaar van zijn leven deelde, wist dat hij al enkele jaren kampte met een hartkwaal die niet te behandelen viel. d'Ancona besloot zijn diagnose privé te houden.
In de jaren tachtig groeide Jacques en zijn kenmerkende monturen uit tot een landelijke fenomeen toen hij zitting nam in de jury van Henny Huismans met een Gouden Televizier-Ring bekroonde Soundmixshow. Waar zijn medejurylid Barrie Stevens altijd het positieve benadrukte van optredens, wond d'Ancona er geen doekjes om. Het kwam hem geregeld op gejoel uit de zaal te staan, maar hij hield steevast de rug recht.
In een eerste reactie laat Henny Huisman weten: "Lia en ik zijn heel verdrietig om dit grote verlies. Sterkte voor Hans, rust in vrede grote kleine man van me!"
Video: Familie Jelies overspoeld met reacties na eerste aflevering Jelies & Gnodde: Grote Gezinnen Emigereren
13:00RTL laat William Rutten en Humberto Tan in verwarring achter: 'Een groot mysterie'
10:42De aanmeldingen stromen binnen voor het nieuwe seizoen van The Voice of Holland
10:30Robert uit De Bondgenoten is helemaal klaar met de nieuwkomers: 'Imbecielen'
10:24Leuk! Videoland deelt de eerste beelden van het nieuwe seizoen Eén Grote Familie