TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Dat heeft AVROTROS gemeld.
In de serie Krabbé zoekt... belicht Krabbé de levensloop van verschillende kunstenaars. Zo gaat hij naar de plekken waar ze gewoond en gewerkt hebben tijdens hun leven. Ook voor dit seizoen is Krabbé de grens over gegaan. Zo reisde hij naar Frankrijk, Corsica, Tahiti, Marokko en Amerika. Dit alles om het verhaal van de kunstenaar te kunnen vertellen. Krabbé vindt het een eer om het te mogen vertellen.
"Na Van Gogh, Picasso, Gauguin, Chagall en Frida Kahlo was het onvermijdelijk om Henri Matisse als volgende onderwerp te nemen", aldus Krabbé. Volgens hem is hij 'de ongekroonde keizer van de Westerse schilderkunst van de twintigste eeuw'.
"Onder andere bewonderd door die andere keizer, Pablo Picasso. Maar hij werd ook verguisd, bespot, vernederd, beschimpt en veracht door pers en publiek. Matisse werkte echter onverstoorbaar door en groeide ondanks alle kritiek en tegenwerking uit tot een universeel geliefd en bewonderd icoon", vertelt Krabbé.
Het nieuwe seizoen van Krabbé zoekt... is in het najaar van 2024 te zien.
Wilfred Genee promoot nieuwe single met optreden in Oranjewinter
01:47Rutger Castricum over gezondheid Royston Drenthe en hun programma Nog één keer fit: 'Hij wil niets liever dan de oude worden'
21:40Dit vinden kijkers van de terugkeer van The Voice of Holland
18:40Johnny de Mol presenteert nieuwe SBS6-quiz Pokerface
15:20Jorik en Marilou uit Winter Vol Liefde uit elkaar