TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Lester overleed in haar huis in Amsterdam aan de gevolgen van blaaskanker.
Bij het grote publiek oogstte de zangeres vooral bekendheid door haar deelname aan het Eurovisie Songfestival in 1977 met De Mallemolen.
Bij de liedjesstrijd die dat jaar in Londen was, eindigde Lester met 35 punten op de twaalfde plaats. De editie van dat jaar werd gewonnen door de Franse zangeres Marie Myriam met het nummer L'oiseau et l'enfant.
Het is misschien niet meteen de allergrootste hit waar je aan denkt uit het Nederlandse Songfestival-verleden. Toch groeide het door de jaren heen uit tot een klassieker en wordt het op Songfestival-feestjes uit volle borst meegezongen. Diverse andere artiesten zoals Paul de Leeuw en Ruth Jacott hebben het liedje aan hun repertoire toegevoegd.
Een van de laatste keren dat we Lester op televisie zagen, was in 2020 bij Even Tot Hier en in Soundtrack van de bevrijding. En ze speelde de moeder van Gerri van Vlokhoven (Frank Lammers) in de film Groeten van Gerri.
Vanavond op TV: Sint & De Leeuw, The masked singer, Flodder 3
06:00Advent dag 5 | Win het B&B Vol Liefde Zomerspel
19:43Ewout Genemans loopt mee met politie in Kaapstad voor nieuw seizoen Ewout
19:19Talpa schuift startdatum De Juice van Yvonne Coldeweijer vooruit, reden blijft onduidelijk
18:43Nederland doet definitief niet mee aan het Eurovisie Songfestival 2026