TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Elly Vleeschhouwer-Blocq was slechts 15 jaar oud toen de Tweede Wereldoorlog begon. Ze kan nog steeds vertellen over de verschrikkelijke omstandigheden in kamp Vught en Auschwitz. In het interview gaat het over haar strijd om te overleven, de rol van Philips bij de bescherming van Joodse Nederlanders en haar liefde voor haar man Wim. Ook wordt er gesproken over de huidige spanningen in de samenleving.
Dat Elly de verschrikkingen van deze oorlog zo goed kan navertellen is bijzonder, want 79 jaar na de bevrijding zijn er maar weinig mensen die kunnen vertellen wat ze zelf hebben meegemaakt tijdens deze verschrikkelijke periode.
Naast Holocaustoverlever Elly Vleeschhouwer-Blocq zijn ook schrijfster Femmetje de Wind en kleindochter Chaja te gast. De Wind schreef eerder een historische roman over het verhaal van Vleeschhouwer-Blocq. De muziek wordt in de special verzorgd door Ruben Hein.
De special Sophie & Jeroen: Elly Vleeschhouwer-Blocq is op zaterdag 1 juni om 19.05 uur bij BNNVARA op NPO 1 te zien. Dit is dan ook meteen de laatste uitzending van talkshow. De twee presentatoren zijn in september terug op de buis met een nieuwe talkshow op de late avond.
Partnerbijdrage
Renze: Donny Roelvink krijgt met felle Olcay Gulsen te maken
10:25Vanaf deze datum is Bert & Breakfast op televisie te zien
09:46Dit is wanneer het nieuwe seizoen van Heel Holland Bakt begint
08:15Bartho Braat staat open voor comeback in GTST: 'Zou het best leuk vinden'
07:49De TV van gisteren: Renze, De Hanslers en Strijders vallen tegen op Mega Maandag