TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Elly Vleeschhouwer-Blocq was slechts 15 jaar oud toen de Tweede Wereldoorlog begon. Ze kan nog steeds vertellen over de verschrikkelijke omstandigheden in kamp Vught en Auschwitz. In het interview gaat het over haar strijd om te overleven, de rol van Philips bij de bescherming van Joodse Nederlanders en haar liefde voor haar man Wim. Ook wordt er gesproken over de huidige spanningen in de samenleving.
Dat Elly de verschrikkingen van deze oorlog zo goed kan navertellen is bijzonder, want 79 jaar na de bevrijding zijn er maar weinig mensen die kunnen vertellen wat ze zelf hebben meegemaakt tijdens deze verschrikkelijke periode.
Naast Holocaustoverlever Elly Vleeschhouwer-Blocq zijn ook schrijfster Femmetje de Wind en kleindochter Chaja te gast. De Wind schreef eerder een historische roman over het verhaal van Vleeschhouwer-Blocq. De muziek wordt in de special verzorgd door Ruben Hein.
De special Sophie & Jeroen: Elly Vleeschhouwer-Blocq is op zaterdag 1 juni om 19.05 uur bij BNNVARA op NPO 1 te zien. Dit is dan ook meteen de laatste uitzending van talkshow. De twee presentatoren zijn in september terug op de buis met een nieuwe talkshow op de late avond.
Partnerbijdrage
Op deze datum is de documentaire INFARCT te zien
11:39Wilfred Genee deelt eerste beelden van Mi Dushi: Wat is dan liefde?
11:15Op deze datum start het nieuwe seizoen van Woeste Grond
10:36Suzan & Freek geven in nieuwe Videoland-documentaire intiem kijkje achter de schermen
10:24De TV van gisteren: VI-kijkers uiten felle kritiek op Johan Derksen in kwestie Dick Advocaat