TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Elly Vleeschhouwer-Blocq was slechts 15 jaar oud toen de Tweede Wereldoorlog begon. Ze kan nog steeds vertellen over de verschrikkelijke omstandigheden in kamp Vught en Auschwitz. In het interview gaat het over haar strijd om te overleven, de rol van Philips bij de bescherming van Joodse Nederlanders en haar liefde voor haar man Wim. Ook wordt er gesproken over de huidige spanningen in de samenleving.
Dat Elly de verschrikkingen van deze oorlog zo goed kan navertellen is bijzonder, want 79 jaar na de bevrijding zijn er maar weinig mensen die kunnen vertellen wat ze zelf hebben meegemaakt tijdens deze verschrikkelijke periode.
Naast Holocaustoverlever Elly Vleeschhouwer-Blocq zijn ook schrijfster Femmetje de Wind en kleindochter Chaja te gast. De Wind schreef eerder een historische roman over het verhaal van Vleeschhouwer-Blocq. De muziek wordt in de special verzorgd door Ruben Hein.
De special Sophie & Jeroen: Elly Vleeschhouwer-Blocq is op zaterdag 1 juni om 19.05 uur bij BNNVARA op NPO 1 te zien. Dit is dan ook meteen de laatste uitzending van talkshow. De twee presentatoren zijn in september terug op de buis met een nieuwe talkshow op de late avond.
Partnerbijdrage
Dit vinden kijkers van de terugkeer van Carrie op Vrijdag
16:27Frank van Leeuwen presenteert nieuwe dagelijkse quiz: 'Aan het begin van een ontzettend leuk, creatief avontuur'
15:44Iris vindt liefde bij oude bekende uit B&B Vol Liefde, maar vergeet één belangrijk detail
15:09Glitter, glamour en verrassingen: Make Up Your Mind pakt uit met bijzondere special
13:51Oude seizoenen van Bureau-serie verdwenen van Videoland: Ewout Genemans legt uit waarom