TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Briljant! is een soort Beste idee van Nederland maar dan meer gericht op maatschappelijke problemen. Voor de rest is het vergelijkbaar; mensen mogen hun uitvindingen pitchen. In Briljant! doen ze dat voor een tienkoppig panel van experts uit de vakgebieden lifestyle, eco en technologie.
Een van hen is Cindy Pielstroom, jarenlang het gezicht van Call TV en de televisiezender Yorin. Cindy was vooral bekend omdat ze iedere week een nieuwe kleur haar had. Tegenwoordig is ze creatief directeur van evenementenbureau Connecting People. Een aantal van de andere experts zijn Diederik Jekel, Vivianne Bendermacher (deskundige bij RTL Boulevard) en ondernemer Ruud Koornstra.
Wat voor soort ideeën we kunnen verwachten? Van apps voor het upcyclen van tweedehands kleding, een natuurlijk brandblusmiddel en kweekvleesburgers tot dynamostroken op de snelweg, steunkousen van slim textiel en natuurlijke batterijen voor pacemakers. Per aflevering nomineren de experts één concept, waarna een stemronde van het publiek volgt. Degene met de meeste publieksstemmen krijgt 10.000 euro.
Briljant! is vanaf maandag 9 maart om 21.25 uur te zien bij RTL 4.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur