TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Briljant! is een soort Beste idee van Nederland maar dan meer gericht op maatschappelijke problemen. Voor de rest is het vergelijkbaar; mensen mogen hun uitvindingen pitchen. In Briljant! doen ze dat voor een tienkoppig panel van experts uit de vakgebieden lifestyle, eco en technologie.
Een van hen is Cindy Pielstroom, jarenlang het gezicht van Call TV en de televisiezender Yorin. Cindy was vooral bekend omdat ze iedere week een nieuwe kleur haar had. Tegenwoordig is ze creatief directeur van evenementenbureau Connecting People. Een aantal van de andere experts zijn Diederik Jekel, Vivianne Bendermacher (deskundige bij RTL Boulevard) en ondernemer Ruud Koornstra.
Wat voor soort ideeën we kunnen verwachten? Van apps voor het upcyclen van tweedehands kleding, een natuurlijk brandblusmiddel en kweekvleesburgers tot dynamostroken op de snelweg, steunkousen van slim textiel en natuurlijke batterijen voor pacemakers. Per aflevering nomineren de experts één concept, waarna een stemronde van het publiek volgt. Degene met de meeste publieksstemmen krijgt 10.000 euro.
Briljant! is vanaf maandag 9 maart om 21.25 uur te zien bij RTL 4.
Video: Casper en Kristie bekvechten erop los in De Bondgenoten: ‘Vies wijf’
11:00Wanneer is B&B Vol Liefde in 2026 op televisie te zien?
10:24BNNVARA onthult ‘dubbelleven’ van Marijn Kuipers in nieuwe documentaire
10:00Jan-Willem Roodbeen heeft zin in Jan-Willem Ruimt op!: 'Hier komen alle dingen uit mijn radiocarrière samen'
09:26Flikken Maastricht-finale beantwoordt dé vraag waar fans op wachten