TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Nederland heeft een indrukwekkende geschiedenis van grote, baanbrekende wetenschappers. Maar waarschijnlijk kennen maar weinig mensen die zulke belangrijke dingen hebben gedaan. Gelukkig gaat Diederik Jekel daar verandering in brengen.
In Jekels Jacht zet hij er acht in de spotlights: Buys Ballot, Moll, Lipperhey, Huygens, Van Leeuwenhoek, Drebbel, Stevin en Kamerlingh Onnes. Zonder deze wetenschappers geen onderzeeboten, navigatiesystemen, MRI-scanners of foto’s van baby’s in de baarmoeder.
Jekel doet de experimenten waarmee die ontdekkingen werden gedaan nog eens over om een ode te brengen aan deze mannen. Daarnaast laat hij zien wie de wetenschappers waren, hoe ze werkten en hoeveel tegenstand ze kregen in hun tijd.
Jekels Jacht is vanaf zaterdag 5 februari om 19.50 uur te zien op NPO 2
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Olympische Winterspelen: Sluitingsceremonie, Het waren twee fantastische dagen, Little Miss Sunshine
17:36Marijke Groenewoud maakt het plaatje compleet met goud op de massastart
17:05Wat een held! Jorrit Bergsma pakt goud op de massastart
14:18Mariska Bauer openhartig over de band met haar vader: 'Ik vind dít zo jammer'
11:15Videoland-reeks Máxima lanceert spin-off: 'Mabel & Margarita'