TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Nederland heeft een indrukwekkende geschiedenis van grote, baanbrekende wetenschappers. Maar waarschijnlijk kennen maar weinig mensen die zulke belangrijke dingen hebben gedaan. Gelukkig gaat Diederik Jekel daar verandering in brengen.
In Jekels Jacht zet hij er acht in de spotlights: Buys Ballot, Moll, Lipperhey, Huygens, Van Leeuwenhoek, Drebbel, Stevin en Kamerlingh Onnes. Zonder deze wetenschappers geen onderzeeboten, navigatiesystemen, MRI-scanners of foto’s van baby’s in de baarmoeder.
Jekel doet de experimenten waarmee die ontdekkingen werden gedaan nog eens over om een ode te brengen aan deze mannen. Daarnaast laat hij zien wie de wetenschappers waren, hoe ze werkten en hoeveel tegenstand ze kregen in hun tijd.
Jekels Jacht is vanaf zaterdag 5 februari om 19.50 uur te zien op NPO 2
Vanavond op TV: Een jaar in vogelvlucht, Sing with me, Need for Speed
22:29Dit is de winnaar van De Slimste Mens 2026
21:59Dit is de grote winnaar van de eerste editie van Got Talent 2026
20:05Margôt Ros is Scrooge in het jaarlijkse kerstspektakel
17:04Ex on the Beach-ster Charlotte Fix is zwanger