TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Nederland heeft een indrukwekkende geschiedenis van grote, baanbrekende wetenschappers. Maar waarschijnlijk kennen maar weinig mensen die zulke belangrijke dingen hebben gedaan. Gelukkig gaat Diederik Jekel daar verandering in brengen.
In Jekels Jacht zet hij er acht in de spotlights: Buys Ballot, Moll, Lipperhey, Huygens, Van Leeuwenhoek, Drebbel, Stevin en Kamerlingh Onnes. Zonder deze wetenschappers geen onderzeeboten, navigatiesystemen, MRI-scanners of foto’s van baby’s in de baarmoeder.
Jekel doet de experimenten waarmee die ontdekkingen werden gedaan nog eens over om een ode te brengen aan deze mannen. Daarnaast laat hij zien wie de wetenschappers waren, hoe ze werkten en hoeveel tegenstand ze kregen in hun tijd.
Jekels Jacht is vanaf zaterdag 5 februari om 19.50 uur te zien op NPO 2
Mart Hoogkamer hoopt dat er een De Bondgenoten VIPS komt zodat hij mee kan doen: 'Ik vind het zo'n spraakmakend programma'
10:08Je ziet het nieuwste seizoen van Down the Road (België) nu bij NPO Start
09:25Oud-deelnemer Chantal had wel willen trouwen met Rob in Married at First Sight
09:15De TV van gisteren: de kijkers van Heel Holland Bakt Elke Dag ergeren zich groen en geel aan deelnemer Rik
20:01Videoland deelt trailer Kees Flodder vol bekende gezichten