TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Van de kandidaten die zes weken geleden aan de ballonenrace begonnen waren alleen Lesley, Frans en Denise (op de foto van links naar rechts) over.
In de finale draaide alles om het maken van enorme praalwagens in een zelfgekozen landschapsthema. De kandidaten mochten hun creativiteit de vrije loop laten en dat leverde drie prachtige 'parade floats' op die geheel waren opgebouwd uit ballonnen en lucht. Zo was er de savanne met jeep van Frans.
Het ijzige winterlandschap van de 28-jarige Lesly stond garant voor koude rillingen.
En Denise schiep een indrukwekkend jungle tafereel.
Na de bouwronde was het tijd om te stemmen. Doorgaans heeft jurylid Guido Verhoef de absolute autoriteit, maar ditmaal waren er heel wat extra juryleden. Maar liefst dertig schoolkinderen van een plaatselijke basisschool mochten hun oordeel vellen door een ballon in een box te stoppen bij hun favoriete wagen. Iedere kinderballon was 1 punt waard. Daarna was het aan de afgevallen deelnemers om te zien wat hun concurrenten er van gemaakt hadden. Hun ballon was 5 punten waard. Uiteindelijk had Guido met zijn gouden ballon 20 punten te vergeven.
Nadat de stemmen geteld waren maakten presentatoren Chantal Janzen en Martijn Krabbé er voor de verandering geen vakkundig uitgesmeerde en opgerekte uitslag van. Lesly kreeg als eerste te horen dat hij derde was. Daarna bleek dat Denise met 57 van de 70 te vergeven punten met afstand de winnares was. Naast de Blow Up trofee krijgt de kunstenares ook nog eens een cheque van 25.000 euro mee. Dat ze blij was is een understatement.
Moeder Mary geeft update over Marco Borsato: 'Blije man'
06:47Vanavond op TV: Alpha 00, Moordfeest, Morning Glory
09:10De TV van gisteren: The voice of Holland keert terug met 1,8 miljoen kijkers
08:39Makers Flikken Rotterdam zoeken met spoed donkere bus voor opnames
08:33Beau kondigt nieuwe docuserie aan en zoekt jongeren in jeugdzorg