TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Obese is momenteel aan haar vijfde seizoen bezig met tegenvallende kijkcijfers. Peter van der Vorst ziet die cijfers als een signaal dat het programma uitgewerkt is, zo verklaarde hij in een interview op NPO Radio 1.
De kijkcijfers van Obese lopen al enkele seizoenen gestaag terug. In 2015 scoorde het afvalprogramma, toen nog met Wendy van Dijk, gemiddeld meer dan 1,5 miljoen kijkers. Seizoen 2 deed het met gemiddeld 1,6 miljoen kijkers nog beter, maar na seizoen 3 werd het iets minder: gemiddeld 1,2 miljoen. Angela Groothuizen nam het programma in 2019 over en scoorde een ruime 700.000 kijkers met het programma. Ondanks die lagere score was dat alsnog reden voor RTL een vijfde reeks te bestellen, die begon met 496.000 kijkers. Daar gingen de alarmbellen rinkelen bij Peter.
Volgens Peter is de lage score bewijs dat Obese, hoe goed gemaakt ook, niet meer in de tijdsgeest past. Een klassiek afvalprogramma valt minder in de smaak dan de body positivity boodschap die mensen als Miljuschka Witzenhausen momenteel uitdragen. Of het laatste uur voor Obese daadwerkelijk geslagen heeft, blijkt aan het eind van de huidige reeks.
De 5 beste programma's om deze week te streamen
13:14Dave Maasland krijgt eigen misdaadprogramma op SBS6: dit gaat hij doen
12:45De Hanslers en de cast van Oh Oh Den Haag bundelen krachten voor kerstspecial op SBS6
11:40VTwonen Weer Verliefd op je Huis ondergaat een aantal veranderingen
11:25Beste Zangers 2026 sluit het seizoen af in het theater