TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Heere Heeresma was een belangrijke stem van de generatie schrijvers die zich in de jaren 60 en 70 tegen de gevestigde orde keerde en pleitte voor leesbare, toegankelijke teksten. Boeken als Zwaarmoedige verhalen voor bij de centrale verwarming en Han de Wit gaat in ontwikkelingshulp werden Nederlandse literatuurklassiekers.
Heeresma overleed in 2011 in het Rosa Spier Huis in Laren. De laatste brief in zijn schrijfmachine bevatte de zin 'Het wordt tijd dat een biograaf zich over mijn leven buigt'. Dat moment is nu aangebroken, want journalist Anton de Goede werkt aan een biografie van Heeresma. John Albert Jansen maakte de documentaire En de Naam is Heeresma, waarin hij vastlegt hoe De Goede grip probeert te krijgen op het privéleven van de schrijver.
De Goede correspondeerde ruim twintig jaar met Heeresma en lijkt de aangewezen persoon om een blik te werpen achter het brandscherm dat de schrijver optrok rond zijn privébestaan. In Een jongen uit plan Zuid gunde Heeresma de lezer een zeldzaam kijkje in zijn jeugd tijdens de Tweede Wereldoorlog, en beschrijft hij het wegvoeren van de Joodse bewoners uit zijn Amsterdamse buurt.
In dezelfde periode overlijdt zijn vader, wat een diepe wond achterlaat in de jonge Heeresma. Om meer van Heeresma's persoonlijke kant te ontdekken heeft De Goede ontmoetingen met Marijne en Heere junior, de kinderen van de auteur.
Eva Jinek verrast NOS Jeugdjournaal-presentatoren met Ere Zilveren Nipkowschijf 2026
15:24Op deze datum is het nieuwste seizoen van Echte Gooische Moeders te zien
14:10Cornald Maas doet opvallende onthulling over Songfestival-commentaar met Jan Smit
13:32Familie Bakhcha neemt afscheid van Een Huis Vol
13:31Video: Roland in tranen door verloren finale in De Bondgenoten