TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na twee halve finales, waarin het deelnemersveld terugging van 33 naar 20 landen, is het tijd voor de grote finale van het Eurovisie Songfestival 2022.
De 66e editie vindt plaats in Turijn, waar presentatoren Laura Pausini, Mika en Alessandro Cattelan vanuit een uitverkocht Pala Alpitour de wereld welkom heten. 25 landen gaan de muzikale strijd met elkaar aan voor het oog van ruim 180 miljoen kijkers, die ook mogen stemmen.
Het schema hiervan ziet er als volgt uit:
Hoogtepunt van de avond is de puntentelling waarbij Europese landen inbellen om te vertellen naar wie hun befaamde ‘douze points’ gaan. Voor Nederland ligt die taak in handen van voormalig deelnemer Jeangu Macrooy.
Zoals altijd plaatst de winnaar van afgelopen jaar zich automatisch voor de finale. Voor de Italianen is dit niet nieuw. Het land trad in 2011 toe tot de zogenaamde grote vijf. Deze landen, waar ook Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië en Spanje toe behoren, zijn belangrijke geldschieters van het evenement. Als dank voor hun steun zijn ze verzekerd van een finaleplaats. Deze luxepositie werkt niet altijd in hun voordeel: veel kijkers zijn nog niet bekend met de nummers. Voor de Italiaanse band Måneskin vorig jaar, was de recentste winst van een grote-vijf land in 2010: de Duitse Lena won toen met ‘Satellite’.
Na de stunt tegen Oranje wacht Marokko zaterdag alweer de volgende horde op het WK voetbal. In het Houston Stadium neemt de ploeg het op tegen Canada, dat voor eigen Noord-Amerikaans publiek maar al te graag roet in het eten gooit.
Na de stunt tegen Duitsland wacht Paraguay opnieuw een zware uitdaging op het WK voetbal. Dit keer is Frankrijk de tegenstander, een ploeg die met veel vertrouwen aan de aftrap verschijnt.
Married at First Sight krijgt voorlopig geen nieuw seizoen
16:17Saskia Belleman eerlijk over vertrek bij RTL: 'Uitgebreid met Renze gesproken'
16:06Verlaat Wouter de Winther Eva en VI voor Renze? 'Goeie klik'
14:20Jan Kooijman kreeg tevergeefs advies van Irene Moors voor Het Perfecte Plaatje op Reis: 'Uiteindelijk niks aan gehad'
11:16Verschuivingen in televisiewereld: Kirsten Westrik en Tom van 't Einde verplaatsen