TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het is een keer eens wat anders dan 'gewoon' een potje voetbal.
Het eerste seizoen van Blindenvoetbal VIPS telt drie afleveringen. In de eerste nemen oud-international Anouk Hoogendijk en de Oekraïens-Nederlands Evgeniy Levchenko het met hun teams tegen elkaar op. In aflevering twee is het vervolgens de beurt aan de teams van Jan van Halst en Ron Vlaar.
En je voelt ’m al aankomen: de winnaars strijden in aflevering drie tegen elkaar om de overwinning.
De makers hopen met dit nieuwe tv-concept 'blindenvoetbal' in het algemeen wat bekender te maken. "Het Oogfonds heeft gevraagd of wij een concept wilden ontwikkelen en zo ontdekten wij het internationale succes van blindenvoetbal", vertelt creatief producent Marius van Duijn vandaag aan AD.nl. "Ook in Nederland moet dit een groeibriljant gaan worden, maar voorlopig lopen we achter. We hopen dat meer teams en clubs dit gaan oppakken."
Want, zo vindt Marius, is het zelfs nog spannender dan een regulier potje voetbal. "Hoogendijk, Levchenko, Van Halst en Vlaar vonden het een indrukwekkende ervaring om mee te doen. Zonder zicht moet je je dus op andere zintuigen focussen", legt hij uit. "Voetballers gaan op geluid en gevoel af. Verdomd moeilijk. Het was soms ook grappig om te zien hoe Ron Vlaar letterlijk lucht stond te dekken."
Blindenvoetbal VIPS is dit najaar te zien op SBS6. Een exacte datum is er nog niet.
Welk programma vervangt Het Waren 2 Fantastische Dagen op SBS6?
07:51De TV van gisteren: Matige start voor Project Dans
07:00GTST Spoilers - maandag 9 t/m donderdag 12 maart 2026
06:47Vanavond op TV: Break free, Over de A4, Venom: Let There Be Carnage
23:09Realityserie Yolanthe Cabau krijgt tweede seizoen: 'Ook minder leuke dingen worden gefilmd'