TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Twee jaar geleden kampte de presentator - die na vandaag 25 seizoenen van De Slimste Mens voor zijn rekening nam - met een stevige longontsteking, zo doet hij uit de doeken. Deze was zo erg dat er al een vervanger klaarstond om zijn rol over te nemen, zo vertelt hij in het interview.
In die tijd sprak hij ook met een producent, die hem aanspoorde om na te denken over wanneer hij wilde stoppen met het programma. "Dat was een goed advies, om het in eigen hand te houden", aldus de 80-jarige oud-nieuwslezer.
Hij doet ook uit de doeken dat de opnamedagen steeds zwaarder voor hem werden. "Drie uitzendingen op een dag opnemen is heftig hoor, voor een tachtigjarige."
Uiteindelijk kwam hij tot de conclusie dat het stoppen na 25 seizoenen een mooi moment zou zijn. "Ik wist: in 2025 ben ik tachtig, dan hebben we 25 seizoenen achter de rug. Dat zijn twee mooie, ronde getallen." Inmiddels staat Herman van der Zandt klaar om Freriks op te volgen.
De grote finale van dit seizoen van De Slimste Mens, en dus de laatste aflevering met Freriks en Van Rossem is vrijdagavond om 20.35 uur te zien op NPO 1.
Komt er nog een nieuw seizoen van De Augurkenkoning op RTL4?
10:39B&B Vol Liefde: Hoe is het nu met? op deze dag te zien
10:07Dit is de startdatum van B&B Vol Liefde 2026
09:30Dit programma vervangt Goede Tijden, Slechte Tijden deze zomer
09:03Gordon hard aangepakt in De Oranjezomer: 'Het is een patiënt'
Dune zou een ‘onverfilmbaar boek’ zijn. Toch slaagt Denis Villeneuve er behoorlijk goed in.
