TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Twee jaar geleden kampte de presentator - die na vandaag 25 seizoenen van De Slimste Mens voor zijn rekening nam - met een stevige longontsteking, zo doet hij uit de doeken. Deze was zo erg dat er al een vervanger klaarstond om zijn rol over te nemen, zo vertelt hij in het interview.
In die tijd sprak hij ook met een producent, die hem aanspoorde om na te denken over wanneer hij wilde stoppen met het programma. "Dat was een goed advies, om het in eigen hand te houden", aldus de 80-jarige oud-nieuwslezer.
Hij doet ook uit de doeken dat de opnamedagen steeds zwaarder voor hem werden. "Drie uitzendingen op een dag opnemen is heftig hoor, voor een tachtigjarige."
Uiteindelijk kwam hij tot de conclusie dat het stoppen na 25 seizoenen een mooi moment zou zijn. "Ik wist: in 2025 ben ik tachtig, dan hebben we 25 seizoenen achter de rug. Dat zijn twee mooie, ronde getallen." Inmiddels staat Herman van der Zandt klaar om Freriks op te volgen.
De grote finale van dit seizoen van De Slimste Mens, en dus de laatste aflevering met Freriks en Van Rossem is vrijdagavond om 20.35 uur te zien op NPO 1.
Johan Derksen fileert NPO-improvisatieshow Wat speelt er: 'Nog geen glímlach!'
11:18Koen Pieter van Dijk wist niet wie tegenstander Vincent Visser was in Boxing stars
10:36Urk!-ster Greetje in juridisch geschil met ex Bert: 'Relatie geploft'
09:56Linda de Mol twijfelt over einde Gooische vrouwen: 'Stoppen als mensen het nog leuk vinden'
09:33De TV van gisteren: 2 voor 12 klopt Slimste mens vlak voor finaleweek