TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Twee jaar geleden kampte de presentator - die na vandaag 25 seizoenen van De Slimste Mens voor zijn rekening nam - met een stevige longontsteking, zo doet hij uit de doeken. Deze was zo erg dat er al een vervanger klaarstond om zijn rol over te nemen, zo vertelt hij in het interview.
In die tijd sprak hij ook met een producent, die hem aanspoorde om na te denken over wanneer hij wilde stoppen met het programma. "Dat was een goed advies, om het in eigen hand te houden", aldus de 80-jarige oud-nieuwslezer.
Hij doet ook uit de doeken dat de opnamedagen steeds zwaarder voor hem werden. "Drie uitzendingen op een dag opnemen is heftig hoor, voor een tachtigjarige."
Uiteindelijk kwam hij tot de conclusie dat het stoppen na 25 seizoenen een mooi moment zou zijn. "Ik wist: in 2025 ben ik tachtig, dan hebben we 25 seizoenen achter de rug. Dat zijn twee mooie, ronde getallen." Inmiddels staat Herman van der Zandt klaar om Freriks op te volgen.
De grote finale van dit seizoen van De Slimste Mens, en dus de laatste aflevering met Freriks en Van Rossem is vrijdagavond om 20.35 uur te zien op NPO 1.
Na een enerverend begin van de knock-outfase staan dinsdag opnieuw drie zestiende finales op het programma van het WK voetbal. Frankrijk, Noorwegen en gastland Mexico gaan op jacht naar een ticket voor de achtste finales.
Dit is wanneer het nieuwe seizoen van Make Up Your Mind begint
09:40Dit is wanneer het tweede seizoen van Bestemming X te zien is
08:32Tamara Elbaz en Maria Tailor keren terug in The Real Housewives of Amsterdam
08:26Dit zijn de gasten van het laatste seizoen van Zomergasten
08:04De TV van gisteren: Kijkers zien Oranje wéér verliezen na penalty's