TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Huub Stapel maakte de afgelopen jaren al een reeks reportageseries voor Omroep MAX waarin hij Nederland langs rivieren als de Maas en de Rijn ontdekte.
De geboren Limburger gaat ditmaal grasduinen in Friesland. Hij krijgt hulp van Friezin Nynke de Jong. De journaliste vergezelt Stapel op zijn ontdekkingstocht door de provincie. Lang voor Nederland bestond waren de Friezen al een zeevarend volk met grote invloed. Wat is de Friese aard en hoe hebben de elementen hen gevormd tot de trotse, onafhankelijke mensen die ze ze tot de dag van vandaag zijn?
De antwoorden op die vragen volgen in Het vuur van de Friezen, te zien vanaf zaterdag 13 juli om 20:00 uur op NPO 2.
Het WK voetbal 2026 gaat zaterdag verder met vier wedstrijden. Voor Nederlandse voetbalfans staat vooral Nederland - Zweden met rood omcirkeld, terwijl ook Duitsland opnieuw in actie komt.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Pinkpop 2026 live, NCIS, Save the Last Dance 2
19:55Bekijk hier de reünie van A.S.S. - Anti Survival Show
19:23Matthijs van Nieuwkerk reageert op kans van SBS6: 'Ik wil gewoon een goed programma maken'
19:13Renze Klamer vertelt voor het eerst over exit RTL Tonight en nieuwe talkshow: 'Ze hadden mij ook gewoon even mogen bellen'