TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Als Marco Polo schrijver Rustichello van Pisa niet had ontmoet in 1298, had In Levenden Lijve waarschijnlijk nooit een aflevering aan de ontdekkingsreiziger gewijd. In Venetië en Genua zoekt Derek de Lint uit wie deze Italiaan was, die op zijn zeventiende naar Azië vertrok. En hoe zag hij eruit?
Van 1271 tot 1295 verkende Polo samen met zijn vader en oom de tot dan toe vrijwel onbekende gebieden zoals India, China en Perzië. Zijn belevenissen zijn terug te lezen in het reisverslag Il milone, opgetekend door Rustichello, bij wie Marco Polo na een zeeslag in de cel belandde.
Hoewel tijdgenoten twijfelden aan zijn geloofwaardigheid, waren de avonturen van de Venetiaan een grote inspiratiebron voor Christoffel Columbus en andere ontdekkingsreizigers.
Schema finale Eurovisie Songfestival 2026
09:16Eerste namen van gasten bekend van nieuw interviewprogramma Wilfred Genee
08:27De TV van gisteren: Meer animo voor tweede halve finale van Eurovisie Songfestival
22:50Jack van Gelder doorbreekt stilte na exit De Oranjezondag, Johan Derksen verdedigt Hélène Hendriks
16:50Chantal Janzen presenteert nieuw seizoen Kopen Zonder Kijken