TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Italië heeft het Eurovisie Songfestival van 2021 gewonnen. De rockband - bij de bookmakers ook de favoriet - kreeg 524 punten toebedeeld van de jury en de televoters. Frankrijk werd tweede met 499 punten en Zwitserland maakte het podium compleet dankzij 432 punten.
Italië won zodoende voor het eerst sinds 1990 weer eens het Eurovisie Songfestival. Voor de Italianen was het de derde overwinning in de historie van het Songfestival. Måneskin ontving 206 punten van de jury, waarna er 318 punten van de televisiekijkers volgden.
Bij de jury was Zwitserland de favoriet met 267 punten, gevolgd door Frankrijk met 248 punten. Malta maakte na de eerste stemronde het podium compleet met 208 punten. Nederland moest het na de jurystemming met elf punten doen.
Rock and Roll never dies! 🎸
Italië gefeliciteerd met de winst van het Eurovisie Songfestival 2021! 🇮🇹 🏆 pic.twitter.com/GpWWZCvzt8 — Songfestival (@songfestival) May 22, 2021
De thuisstemmers waren de 27-jarige Jeangu nog minder goed gezind dan de jury's, want de Nederlandse inzending kreeg nul punten van het publiek. Zodoende eindigde Jeangu als 23e bij het Eurovisie Songfestival van 2021.
Groot-Brittannië eindigde de finale van het Eurovisie Songfestival met nul punten, een absoluut dieptepunt in de historie van het liedjesfestijn. Spanje (6 punten) en Duitsland (3 punten) kregen net als Nederland nul punten van het publiek.
🇮🇹 started in the streets before Eurovision pic.twitter.com/okjy00v0TZ — RΛMIN NΛSIBOV (@RaminNasibov) May 22, 2021
Video: DJ Jean kan totaal niet lachen om parodievideo van Bram Krikke: 'Flauw'
09:12Maakt Married at First Sight 2026 zich op voor een heftige primeur?
08:52De TV van gisteren: 983.000 kijkers voor eerste tv-interview met premier Jetten
16:28Frank Lammers stopt met de Jumbo-reclame en zijn opvolger staat al klaar
15:30Nieuwe aflevering Break Free: Dorian wilde kinderen helpen in Oeganda en dat werd haar dood