TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Italië heeft het Eurovisie Songfestival van 2021 gewonnen. De rockband - bij de bookmakers ook de favoriet - kreeg 524 punten toebedeeld van de jury en de televoters. Frankrijk werd tweede met 499 punten en Zwitserland maakte het podium compleet dankzij 432 punten.
Italië won zodoende voor het eerst sinds 1990 weer eens het Eurovisie Songfestival. Voor de Italianen was het de derde overwinning in de historie van het Songfestival. Måneskin ontving 206 punten van de jury, waarna er 318 punten van de televisiekijkers volgden.
Bij de jury was Zwitserland de favoriet met 267 punten, gevolgd door Frankrijk met 248 punten. Malta maakte na de eerste stemronde het podium compleet met 208 punten. Nederland moest het na de jurystemming met elf punten doen.
Rock and Roll never dies! 🎸
Italië gefeliciteerd met de winst van het Eurovisie Songfestival 2021! 🇮🇹 🏆 pic.twitter.com/GpWWZCvzt8 — Songfestival (@songfestival) May 22, 2021
De thuisstemmers waren de 27-jarige Jeangu nog minder goed gezind dan de jury's, want de Nederlandse inzending kreeg nul punten van het publiek. Zodoende eindigde Jeangu als 23e bij het Eurovisie Songfestival van 2021.
Groot-Brittannië eindigde de finale van het Eurovisie Songfestival met nul punten, een absoluut dieptepunt in de historie van het liedjesfestijn. Spanje (6 punten) en Duitsland (3 punten) kregen net als Nederland nul punten van het publiek.
🇮🇹 started in the streets before Eurovision pic.twitter.com/okjy00v0TZ — RΛMIN NΛSIBOV (@RaminNasibov) May 22, 2021
De knock-outfase van het WK voetbal gaat van start met Zuid-Afrika - Canada. Het is voor het eerst dat een WK een zestiende finale kent, waardoor deze wedstrijd meteen een historische primeur is. De aftrap is om 21.00 uur in het Los Angeles Stadium.
Zus van Victor Vlam openhartig in Mischa en de Mannen die het Beter Weten: 'Heel erg van geschrokken'
11:52Hier kun je de duetten uit de halve finale van Stars on Stage terugkijken
11:05WK-optreden Orgel Joke alléén als Oranje wint van Marokko: 'Hoop dat niet alles voor niks is geweest'
10:20De TV van gisteren: halve finale Stars on Stage bezorgt kijkers zelfs in tropische hitte kippenvel
06:47Vanavond op TV: André Rieu op het Vrijthof 2025, Oh, wat een jaar!, Spanglish