TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Johan Derksen haalde dinsdagavond in Vandaag Inside weer de nodige headlines, omdat hij zei dat Kamerlid Habtamu de Hoop "geen Fries is" omdat hij niet in Friesland geboren was. De GroenLinks-parlementariër werd geboren in Ethiopië en kwam als baby naar Nederland. "Hij is toch geen Fries, ik ben toch ook geen Surinamer?", aldus Derksen.
Bij het meldpunt Discriminatie.nl kwamen daarop woensdag zo'n 130 klachten binnen. Talpa Network werd gevraagd om een reactie, maar bleef uit de media. Ook de woordvoerder van Talpa-baas John de Mol was niet bereikbaar voor commentaar. Naast Talpa gaven ook Vandaag Inside-collega's Wilfred Genee en René van der Gijp geven interviews.
Derksen zelf nam de telefoon wel op. Tegen het AD zei de 75-jarige analist de kritiek overdreven te vinden. "Wat je ook zegt tegenwoordig, er wordt altijd wel racisme bij gehaald, of antisemitisme of homofobie. Je hebt er nog één op de Nederlandse tv die zegt wat hij ervan vindt, en die is dan de lul. Waar maken de mensen zich druk om? Maar ik ben er altijd heel makkelijk in: het interesseert me niets en ik aanvaard alle consequenties.”
Benieuwd welke wedstrijden er iedere dag op het programma staan tijdens het WK voetbal, wanneer Oranje speelt en hoe laat de toppers beginnen? Wij zetten het complete speelschema van het WK 2026 overzichtelijk voor je op een rij.
Het is eindelijk tijd voor het WK Voetbal 2026 en natuurlijk juichen we Nederland zo hard mogelijk toe, maar het is ook leuk als je zelf in de prijzen kunt vallen.
Noa Vahle, Sjoerd Mossou en Youri Mulder delen hun voorspellingen voor het WK voetbal 2026
10:00Noa Vahle heeft zin in het WK Voetbal: 'Ik ben de enige die namens SBS6 gaat'
09:49Spraakmakende kandidate Julia keert terug in De Bondgenoten: 'Zo'n kans ga je nooit meer krijgen'
09:36Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op donderdag
09:22Jan Versteegh over grote veranderingen in De Bondgenoten: 'Wordt een spektakel'