TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Johan Derksen haalde dinsdagavond in Vandaag Inside weer de nodige headlines, omdat hij zei dat Kamerlid Habtamu de Hoop "geen Fries is" omdat hij niet in Friesland geboren was. De GroenLinks-parlementariër werd geboren in Ethiopië en kwam als baby naar Nederland. "Hij is toch geen Fries, ik ben toch ook geen Surinamer?", aldus Derksen.
Bij het meldpunt Discriminatie.nl kwamen daarop woensdag zo'n 130 klachten binnen. Talpa Network werd gevraagd om een reactie, maar bleef uit de media. Ook de woordvoerder van Talpa-baas John de Mol was niet bereikbaar voor commentaar. Naast Talpa gaven ook Vandaag Inside-collega's Wilfred Genee en René van der Gijp geven interviews.
Derksen zelf nam de telefoon wel op. Tegen het AD zei de 75-jarige analist de kritiek overdreven te vinden. "Wat je ook zegt tegenwoordig, er wordt altijd wel racisme bij gehaald, of antisemitisme of homofobie. Je hebt er nog één op de Nederlandse tv die zegt wat hij ervan vindt, en die is dan de lul. Waar maken de mensen zich druk om? Maar ik ben er altijd heel makkelijk in: het interesseert me niets en ik aanvaard alle consequenties.”
Partnerbijdrage
De Premier League dendert door en dit weekend wacht er een mooi affiche in Londen. Arsenal en Chelsea treffen elkaar, maar er valt nog veel meer te zien. De wedstrijden zijn live te volgen op Viaplay.
Docuserie De Opvolging over De Librije krijgt een vervolg
11:07Klapt Teun Kuilboer binnenkort uit de school met Sleepers-onthullingen?
09:35Videoland komt met docuserie over Roxy Dekker en haar ArenA-concert
08:09De TV van gisteren: B&B Vol Liefde-kijkers zijn nu ook helemaal klaar met Iris
06:47Vanavond op TV: 2 voor 12, Got talent, Amsterdamned