TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Een korte voorstelronde is wel op zijn plaats.
Aranka is een van de twaalf. Ze omschrijft zichzelf als een 'hoogbegaafd autist'. Pas in 2024 ontdekte ze dat ze zowel hoogbegaafd (IQ van 132) als licht autistisch is. Ze ziet haar deelname als sociaal experiment. Wie ook een IQ van 132 heeft is Awi. Hij hoefde weinig te leren voor zijn middelbare school en legt makkelijk verbanden. Hij ziet zijn deelname aan het programma als dé kans om zijn slimheid te testen.
Wie een IQ heeft van 136 en een werkgeheugen van 141 is Brabantse Claudia. Mensen denken volgens haar vaak dat ze een dom grietje is dat maar wat babbelt. Maar niets is minder waar. Een unieke uitdaging en een bucketlistmoment is dan ook haar deelname. Eline gaat de strijd in met een IQ van 145+. Toen ze zeven was, zat ze al in groep 6, op haar tiende begon ze aan haar vwo en op haar zestiende begon ze met haar studie. Ze wil in het programma ver komen maar niet per se winnen.
Wikipediapagina's laten voorlezen terwijl je bezig bent met de afwas. Je verzint het niet, maar Frank wil alle informatie tot zich nemen van hoofdlijnen tot in de details. Hij ziet zijn deelname aan Briljante Breinen als een persoonlijke uitdaging. Voor Irina staat winnen wel hoog op de agenda. Al op haar vierde kon ze lezen, rekenen en klokkijken. Ze denkt dat ze haar ervaring met mensen goed in kan zetten.
De vrienden van Jim gaven hem op voor het programma. Zelf ziet hij zichzelf niet als uitzonderlijk slim, al rondde hij wel zijn studie tandheelkunde cum laude af. Hij wil graag uit zijn comfortzone stappen dankzij het programma. Justus wil vooral checken hoe zijn brein zich verhoudt met dat van anderen. Op zijn achtste scoorde Justus 131 op een IQ-test, op zijn tiende 142. Toch identificeert hij zich niet als hoogbegaafd.
Lidewij voelde zich als iemand die hoogbegaafd is vaak anders dan de rest. Ze vindt daardoor moeilijk aansluiting maar hoopt in Briljante Breinen meer gelijkgestemden te ontmoeten. Een hoog IQ? Dan ben je niet per se stoffig en een nerd wil ze laten zien. Liz wil ook graag mensen ontmoeten die net zo slim zijn als zij en ziet haar deelname als een leuke ervaring.
Dan zijn er nog twee over en dat zijn Ramses en Rashid. Ramses heeft een eigen stijl en gaat zijn eigen weg waarbij hij fel kan zijn over onderwerpen die hem aangaan. Hij gaat totaal voor de winst net als Rashid. Een IQ-test gaf hem 145+, het hoogste wat de test kon meten. Dus the game is on.
Briljante Breinen is vanaf zaterdag 30 augustus, 21.30 uur te zien bij RTL 4 en een week vooruit te kijken bij Videoland.
Zal het in dit nieuwe seizoen van Postcode Loterij Eén tegen 100 weer iemand lukken om met een lekker bedrag naar huis te gaan? Caroline Tensen hoopt op het beste.
De TV van gisteren: Derde seizoen te veel? Finale Wie Is de Mol? scoort historisch laag
12:08Hélène Hendriks bedankt voor RTL en blijft nog zeker vijf jaar bij Talpa
11:52Big Brother-ster duikt als kandidaat op in Kopen Zonder Kijken
11:02Raymond Mens trekt boetekleed aan na 'misverstand' over vriend in Vandaag Inside
10:03Johan Derksen verdedigt bron in VI na statement RTL over 'stemmingmakerij' Renze Klamer maakt veel los