TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Maarten van Rossem deed mee aan de jubileumuitzending van de quiz Per Seconde Wijzer, maar de historicus en De Slimste Mens-jurylid heeft daar een naar gevoel aan overgehouden.
In de duizendste aflevering van de door Erik Dijkstra gepresenteerde quiz kwam Maarten van Rossem volgens hem bedrogen uit toen de vragen die hij voorgeschoteld kreeg niet in het interessegebied zaten dat hij had opgegeven.
"Mijn interessegebied was simpel: de Verenigde Staten na 1945. Maar met de beste wil van de wereld kun je niet zeggen dat dit interessegebied daadwerkelijk het onderwerp was van de vragen", vertelt Van Rossem in zijn eigen podcast.
Een vraag over de invoering van de Jodenster in Nederland spande voor hem de kroon. "De raarste vraag van allemaal, die geen zak met de Koude Oorlog te maken heeft."
Van Rossem was onaangenaam verrast over de handelswijze van de redactie van het programma. "Ik voelde me opgelicht, zeker na die vraag. De redactie heeft zich volstrekt niet gehouden aan de gemaakte afspraken, dus ik heb nog een boze mail gestuurd."
Van Rossem kreeg daar naar eigen zeggen geen bevredigend antwoord op. Met NOS-sportpresetator Jeroen Stomphorst, die antwoord gaf op sportvragen, zamelde Van Rossem geld bijeen dat is gedoneerd aan het vaccinatieprogramma van UNICEF.
Kijkers waren eerder al verbijsterd door het optreden van Maarten van Rossem in Per Seconde Wijzer. Beluister hier de hele podcast waarin Maarten op kenmerkende wijze zijn eigen verbazing onder woorden brengt.
Shownieuws maakte er later ook nog een item over. Bekijk het hier:
The Winner Takes It All krijgt tweede seizoen: 'Geef je op'
06:47Vanavond op TV: Verborgen verleden, The winner takes it all, Spies in Disguise
22:13Suzan en Britt zorgen voor kippenvelmoment met spontaan duet in The Voice of Holland
15:17Susanna Klibansky over nieuwe acteerklus: 'Natuurlijk heb ik meteen 'ja' gezegd'
14:04Geen totale kaalslag bij de NPO: misschien toch hoop voor Kassa, Rail Away of Carrie op Vrijdag?