TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Vijf jaar duurde het onderzoek naar het Nederlandse geweld tijdens de Indonesische onafhankelijkheidsoorlog (1945-1949). Vandaag verschijnt het langverwachte rapport.
Winfried Baijens praat in De strijd om Indonesië met onderzoekers over de uitkomsten. Het onderzoek moet duidelijk maken wat de aard was van het geweld dat de Nederlandse militairen destijds hebben gebruikt, net als de oorzaken en de gevolgen daarvan.
Daarnaast is er een reportage te zien uit Indonesië, waar de bevolking jaarlijks stilstaat bij de gevolgen van deze oorlog. Ook is er aandacht voor de tentoonstelling Revolusi!, die momenteel te zien is in het Rijksmuseum in Amsterdam. De expositie was volop in het nieuws vanwege het beladen begrip ‘Bersiap’, dat racistisch zou zijn.
Hinke en Giovanni delen groot nieuws vlak voor start nieuw seizoen MAFS
13:27Regisseur Het Perfecte Plaatje spaart RTL Tonight niet na grote blunder
10:40Van Groningen naar Colombia: Ewout Genemans werkt aan nieuw tv-project
10:16Nog in de stemming? Op deze datum zie je The Passion Hemelvaart
09:42Video: Reis van Erica Terpstra voor nieuwe aflevering(en) staat gepland