TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Een moment van troost, een vlaag van herkenning of kortstondig contact. Voor mensen met dementie kan muziek een cruciale rol spelen in hun kwetsbare bestaan. In de documentaire Het Muziekmedicijn introduceert Frénk van der Linden diverse mensen die aan dementie lijden en die zich nog bewust zijn van hun diagnose.
Terwijl zij steeds meer houvast verliezen in hun leven, blijft muziek een belangrijk baken. Ze zingen bijvoorbeeld samen met een familielid of zorgmedewerker een liedje dat doet denken aan vroeger.
Maartje de Lint, ooit operazangeres, ondersteunt daarbij of zingt mee. “Zelfs als spreken niet meer gaat, gaat neuriën of zingen vaak nog wel”, zegt ze. Dat vermogen zit in een ander deel van het brein. “Zo kan zingen bijdragen aan meer gevoel van welzijn.”
NPO Doc: Het Muziekmedicijn is op donderdag 18 september 2025 om 22:20 uur te zien op NPO 2.
Deze twee deelnemers maken ook hun opwachting in House of Villains
10:36Grote verandering voor Urk!-ster Mathilde
10:13Mike in laatste aflevering De Hanslers: 'Denise, je hebt dit zelf veroorzaakt'
10:00Jan Versteegh zou zelf ook wel mee willen doen aan No Way Back VIPS
08:58Weerbericht: 'Vrijdag meer sneeuw met zelfs een sneeuwjacht'