TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De Vlaamse omroep VRT meldt het overlijden van Francine Diels, zoals de actrice voluit heet. Mensen in haar omgeving bevestigen haar dood.
Diels begon haar loopbaan in het theater. Ze studeerde in 1969 af aan het Brusselse conservatorium en speelde onder meer bij het Mechels Miniatuur Theater en Theater Malpertius. Midden jaren zeventig kreeg ze haar eerste rollen op televisie.
In de loop der jaren was Sien te zien in diverse gastrollen, onder meer in series als in FC De Kampioenen, Witse en Heterdaad. Toch werd ze het meest bekend door haar werk in Sesamstraat waar ze van 1976 tot en met haar pensionering in 2012 een buurtwinkeltje runde en nooit te beroerd was een verhaaltje voor te lezen.
In den beginne was Sesamstraat een Vlaams-Nederlandse co-productie, dit betekende dat acteurs uit beide landen deel uit moesten maken van de cast. Als zodanig kwamen Sien Diels en de in 2019 overleden Paula Sleyp bij generaties Nederlandse kijkers over de vloer.
In 2010 waren Sien en haar collega's door het dolle heen toen Sesamstraat in de prijzen viel tijdens het Gouden Televizier-Ring Gala.
Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op dinsdag
14:56De streamingtip van de week: The Verdict of Michael Jackson op Netflix
14:30De Videoland-documentaire Nachtkinderen laat langer op zich wachten
14:01De Videoland-original Vals Spel deze zomer te zien op RTL 4
13:06Terugkijken: Angela de Jong clasht met Antoinnette Scheulderman bij RTL Tonight over kinderen krijgen