TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de jaren dertig van de zeventiende eeuw verslapte de aandacht van het Londense publiek voor Italiaanse opera. Reden voor Georg Friedrich Händel om iets nieuws te bedenken. Hij combineerde een Engelstalig libretto met een Bijbels onderwerp en voegde dit samen tot oratorium Esther. Dit is het eerste Engelse oratorium van Händel en daarmee creëerde de componist meteen een heel nieuw genre.
Ton Koopman, dirigent van Amsterdam Baroque Orchestra & Choir, werd in oktober 2024 tachtig jaar. Dat vierde hij met een uitvoering van dit oratorium.
Het stuk wordt zelden uitgevoerd, dus liefhebbers van barokmuziek komen volop aan hun trekken met deze concertregistratie. Sopraan Joelia Lesjneva, countertenor Maarten Engeltjes en bas Andreas Wolf verzorgen de vocalen.
Ton Koopman 80 Jaar: Händels Esther is op maandag 21 april 2025 om 13:15 uur te zien op NPO 2.
Partnerbijdrage
Plotselinge terugkeer Annechien Steenhuizen zorgt ook voor discussie: 'Alsof er niets gebeurd was'
14:47April Darby laat van zich horen na GTST-exit: 'Verbaasd en ontroerd'
13:10Herman van der Zandt openhartig over gemis Paulien Cornelisse bij Eva
11:52Ondanks flinke kritiek en dalende kijkcijfers: Wat Speelt Er krijgt ook eindejaarspecial
10:42Wat speelt er achter de schermen? NTR wil niets kwijt over vertrek Stefan de Walle