TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Opnieuw bezoekt presentator Frits Sissing met de deskundigen van Tussen Kunst en Kitsch diverse musea. Zo zijn ze in Bevrijdingsmuseum Zeeland en Paleis Het Loo.
Ze treffen in Oorlogsmuseum Overloon een bijzonder glas-in-loodraam aan, gemaakt door Theo van Doesburg. Die kunstenaar was naast schilder ook schrijver, ontwerper, fotograaf en architect. Hij verwierf bekendheid nadat hij in 1917 met Piet Mondriaan het tijdschrift De Stijl oprichtte. Is zijn sterke voorkeur voor abstracte kunst terug te zien in dit glas-in-loodraam?
Ook strijkt het programma neer in het Oyfo Techniekmuseum in Hengelo. Daar treft men een optisch geslepen glasobject van de Tsjechische kunstenaar Jan Frydrich. Werk van hem is zelfs te bewonderen in het Guggenheim Museum in New York.
Tussen Kunst en Kitsch is elke zondagavond om 21:20 uur te zien op NPO1.
De true crime documentaire Maternal Instinct op Netflix is inmiddels al een maand uit, maar mocht je 'm nog niet hebben gezien dan is het echt een aanrader!
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
21:28Dit is de winnaar van Het Perfecte Plaatje Op Reis 2026
20:04Video: Rob Kamphues in het diepste geheim getrouwd op Mykonos
19:34Laatste seizoen Flikken Rotterdam komt 'gewoon' op televisie
16:37Video: NOS-nieuwslezeres Iris de Graaf deelt eerste beelden dochtertje Gigi