TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Opnieuw bezoekt presentator Frits Sissing met de deskundigen van Tussen Kunst en Kitsch diverse musea. Zo zijn ze in Bevrijdingsmuseum Zeeland en Paleis Het Loo.
Ze treffen in Oorlogsmuseum Overloon een bijzonder glas-in-loodraam aan, gemaakt door Theo van Doesburg. Die kunstenaar was naast schilder ook schrijver, ontwerper, fotograaf en architect. Hij verwierf bekendheid nadat hij in 1917 met Piet Mondriaan het tijdschrift De Stijl oprichtte. Is zijn sterke voorkeur voor abstracte kunst terug te zien in dit glas-in-loodraam?
Ook strijkt het programma neer in het Oyfo Techniekmuseum in Hengelo. Daar treft men een optisch geslepen glasobject van de Tsjechische kunstenaar Jan Frydrich. Werk van hem is zelfs te bewonderen in het Guggenheim Museum in New York.
Tussen Kunst en Kitsch is elke zondagavond om 21:20 uur te zien op NPO1.
Partnerbijdrage
Partnerbijdrage
Tranen om bijzondere versie Heb je even voor mij in The Winner Takes it All
08:39De TV van gisteren: The Winner Takes it All verslaat Pandora, maar kritiek op 'ongeloofwaardige' jury groeit
06:47Vanavond op TV: Ruben langs de Zuid-Chinese Zee, The floor, The Back-Up Plan
23:59Kijk vanavond naar de herhaling van de Golden Globes 2026 op FilmBox
11:09Van wintersport naar zon, maar zonder vetpot: dit verdiende Denise aan De Hanslers-serie