TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Özcan Akyol, Humberto Tan en Matthijs van Nieuwkerk maken dit jaar alle drie kans op de Sonja Barend Award. Naast het drietal staan er nog zeven namen op de door de VARAgids gepubliceerde longlist.
Özcan Akyol is genomineerd door zijn gesprek met Paul Witteman in Sterren op het doek. Humberto Tan had in zijn talkshow een ingrijpend gesprek met Bibian Mentel voor haar overlijden en Matthijs van Nieuwkerk leverde een prachtig gesprek met André van Duin in Matthijs gaat door.
Sonja Barend reikt de prijs op 12 oktober uit in de talkshow Khalid & Sophie. De andere kanshebbers zijn Janine Abbring, Twan Huys, Mariëlle Tweebeeke, Jeroen Wollaars, Cornald Maas, Kefah Allush, Jorn Jonker en Margriet van der Linden. De Sonja Barend Award gaat jaarlijks naar het beste televisie-interview.
TV-recensenten Yasmina Aboutaleb (de Volkskrant), Maaike Bos (Trouw), Arjen Fortuin (NRC) en Roy van Vilsteren (hoofdredacteur VARAgids) stelden dit jaar de top tien samen. Eerder ging de Sonja Barend Award onder meer naar Coen Verbraak, Kefah Allush, Eva Jinek, Humberto Tan en Jeroen Pauw.
Partnerbijdrage
Nederland kent genoeg dramaseries, maar sommige titels weten echt iets los te maken. Sleepers, de Videoland Original die sinds 2022 te streamen is, hoort zonder twijfel in die categorie. De serie is rauw, geloofwaardig en nét even anders dan andere Nederlandse misdaadseries en dat merk je vanaf de eerste aflevering.
Briljante Breinen stopt al na één seizoen: 'Het hing erom'
13:24Winter Vol Liefde 2026 duurt maar liefst negen weken
12:44Het vijfde seizoen van De Erfgenaam is nu al gedeeltelijk te zien bij Videoland
10:44Cheyenne Löhnen en Ingmar van den Broek verlaten GTST voor modellencarrière in Mexico
10:29Video: vreest André van Duin dat Heel Holland Bakt ook wegbezuinigd wordt?