TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Documentaire
Heb je altijd al alles willen weten over het leven van de virtuoos van de klassieke muziek, Ludwig Beethoven? Schakel dan vanavond rond 21:00 uur over naar TV5MONDE voor de Franse reeks Secrets d'histoire (mét Nederlandse ondertiteling).
Waar wij Daan Schuurmans hebben die ons eerder dit jaar met zijn prachtige stem meenam door de geschiedenis van Nederland, hebben de Fransen Stéphane Bern. Deze populaire radio- en tv-presentator is al sinds 2007 betrokken bij de opnames van Secrets d'histoire, een geschiedenisprogramma dat de mooiste en spraakmakendste verhalen vertelt van belangrijke historische figuren. Dit kan alle kanten op gaan. Zo staan zowel bekende componisten centraal als voormalig leiders als keizer Nero, Napoléon Bonaparte en Victor Emanuel II.
Deze nieuwste aflevering, die via TV5MONDE te zien is met Nederlandse ondertiteling, draait om de virtuoos van de klassieke muziek, Ludwig Beethoven. Hij was een visionair die zijn kunst diepgaand veranderd heeft, ondanks dat hij op zijn dertigste al doof werd. Hoe vond hij iedere dag weer de kracht om door te gaan en had hij ook weleens mindere dagen? Om die vragen te beantwoorden, reist Stéphane Bern onder meer af naar zijn geboorteland Duitsland en naar de Tsjechische hoofdstad Praag.
Secrets d'histoire is vanavond om 21:00 uur te zien op TV5MONDE.
Huub Stapel: 'Ik wil niet de roeptoeter van de natie zijn'
13:21Au! IJshockey-scheidsrechter krijgt keihard een puck in zijn ribben (video)
11:43Dit zijn de deelnemers van De Verraders 2026
11:26Welk programma vervangt Postcode Loterij In de Ring op SBS6?
11:24Komt er nog een nieuw seizoen van De Frogers: Groeten Uit...?