TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Documentaire
Intimidatie, pesterijen, het onthouden van goede medische zorg, seksueel grensoverschrijdend gedrag, aanranding en zelfs verkrachting: in Zitten en Zwijgen doen vrouwelijke (ex-)gedetineerden voor het eerst hun verhaal.
Voor de documentaire hebben Jessica Villerius en haar team contact gehad met 132 vrouwen die in de gevangenis hebben gezeten of nu nog vastzitten. Van deze 132 vrouwen hebben 76 vrouwen verklaard zelf grensoverschrijdend gedrag te hebben meegemaakt of dit te hebben gezien. Het betreft de vrouwengevangenissen Nieuwersluis (Utrecht) en Ter Peel (Limburg).
Jessica, die een Gouden Televizier-Ring won voor haar documentaireserie De kinderen van Ruinerwold, verwijst naar het vandaag verschenen rapport van de Inspectie Justitie en Veiligheid. "Van de eerste verhalen die begin 2022 op ons pad kwamen over machtsmisbruik in vrouwengevangenissen was ik al enorm geschrokken. Inmiddels blijkt door alle betrokkenen die ik gesproken heb hoe omvangrijk en structureel dit van aard is. En dat moet stoppen", aldus Jessica. Ze hamert op de 'erkenning van de slachtoffers' en het 'kunnen garanderen van een veilige omgeving aan de mensen die binnen gevangenissen zijn opgesloten'.
De eerste beelden van de documentaire, waarin al schokkende details te horen zijn, kun je hieronder bekijken.
Zitten en Zwijgen is vanaf 26 juni te zien op Videoland.
Op maandag 15 juni staan er opnieuw vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal. Spanje en België beginnen aan hun toernooi, terwijl later in de nacht ook Uruguay en Iran in actie komen.
Vanavond op TV: Attenborough: Kingdom, Moordfeest, The 6th Day
06:00Programma WK voetbal zondag 14 juni
12:39The Voice Kids zoekt nu al kandidaten voor nieuw seizoen
11:42Katy Perry bij de openingsceremonie van het WK voetbal gemist? Bekijk hier alle optredens terug
11:01Winter vol liefde ster-Elsje doet boekje open over omstreden ex Gilbert: 'Hij heeft over alles gelogen'