TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Documentaire
Intimidatie, pesterijen, het onthouden van goede medische zorg, seksueel grensoverschrijdend gedrag, aanranding en zelfs verkrachting: in Zitten en Zwijgen doen vrouwelijke (ex-)gedetineerden voor het eerst hun verhaal.
Voor de documentaire hebben Jessica Villerius en haar team contact gehad met 132 vrouwen die in de gevangenis hebben gezeten of nu nog vastzitten. Van deze 132 vrouwen hebben 76 vrouwen verklaard zelf grensoverschrijdend gedrag te hebben meegemaakt of dit te hebben gezien. Het betreft de vrouwengevangenissen Nieuwersluis (Utrecht) en Ter Peel (Limburg).
Jessica, die een Gouden Televizier-Ring won voor haar documentaireserie De kinderen van Ruinerwold, verwijst naar het vandaag verschenen rapport van de Inspectie Justitie en Veiligheid. "Van de eerste verhalen die begin 2022 op ons pad kwamen over machtsmisbruik in vrouwengevangenissen was ik al enorm geschrokken. Inmiddels blijkt door alle betrokkenen die ik gesproken heb hoe omvangrijk en structureel dit van aard is. En dat moet stoppen", aldus Jessica. Ze hamert op de 'erkenning van de slachtoffers' en het 'kunnen garanderen van een veilige omgeving aan de mensen die binnen gevangenissen zijn opgesloten'.
De eerste beelden van de documentaire, waarin al schokkende details te horen zijn, kun je hieronder bekijken.
Zitten en Zwijgen is vanaf 26 juni te zien op Videoland.
Partnerbijdrage
Gemist op SBS6 dit weekend: gillende Eveline Stallaart, ontklede Peter Gillis en knikkerkussers
11:30Verklapt Lies Visschedijk waar het nieuwe seizoen van Gooische Vrouwen is opgenomen?
11:01Stars on Stage: Emma Kok zingt Mijn Leven Is Van Mij uit Elisabeth
10:29Deze acteurs zijn toegevoegd aan de cast van Haantjes, voor het tweede seizoen
09:32Groot verdriet voor Janny van der Heijden: hond Nhaan plotseling overleden