TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de prehistorie wordt jager D'Leh (Steven Strait) verliefd op de mooie Evolet (Camilla Belle). De stam waartoe ze behoren beslist dat ze niet met elkaar mogen leven. Dan wordt het dorp aangevallen door een naburige agressieve stam die plunderend rondtrekt.
Als deze stam te paard een groep, waaronder Evolet, ontvoeren zet D'Leh de achtervolging in. Hij voert de leiding over deze reddingsmissie. Samen met anderen van zijn stam volgt D'Leh de karavaan barbaren. Ondertussen weet hij de steun te winnen van een ander volk dat hij onderweg imponeert met zijn vakkundigheid. Gaat het hem lukken zijn volk te bevrijden en zal hij weer samen zijn met Evolet?
Regisseur Roland Emmerich is een specialist als het gaat om rampenfilms. Naast 10.000 BC regisseerde hij ook Independence Day, The Day After Tomorrow en 2012. Begin 2022 verschijnt Moonfall waarin de maan door een vreemde kracht van zijn baan afwijkt, hierdoor stevenen de maan en de aarde op elkaar af.
Als je de naam van hoofdpersoon D'Leh achterstevoren leest, staat er held. Dat is een grapje van Emmerich. Het slaat natuurlijk op het feit dat D'Leh de held is in het verhaal.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Een jaar in vogelvlucht, Sing with me, Need for Speed
22:29Dit is de winnaar van De Slimste Mens 2026
21:59Dit is de grote winnaar van de eerste editie van Got Talent 2026
20:05Margôt Ros is Scrooge in het jaarlijkse kerstspektakel
17:04Ex on the Beach-ster Charlotte Fix is zwanger