TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jongens zijn ze nog, de twee soldaten die op 6 april 1917 een levensgevaarlijke opdracht krijgen.
Blake (Dean-Charles Chapman) en Schofield (George MacKay) moeten in 1917 hun eigen veilige loopgraaf verlaten. Ze moeten de Duitse linies doorkruisen om een bericht af te leveren aan kolonel Mackenzie (Benedict Cumberbatch). Als ze hun taak niet volbrengen, gaan meer dan vijftienhonderd jonge mannen een wisse dood tegemoet. Een van hen is de oudere broer van soldaat Blake.
Dat verhaal is misschien simpel, de manier waarop regisseur Sam Mendes en cameraman Roger Deakins dat in beeld brengen is dat zeker niet. De film oogt als een lang, onafgebroken shot.
De camera gaat als het ware met de twee soldaten mee op hun missie, de kijker ziet wat zij zien. Deakins won een Oscar voor zijn camerawerk in 1917.
Hoewel Mendes geen expliciet geweld toont, brengt hij de gruwelijkheden van de Eerste Wereldoorlog wel duidelijk in beeld. Op die manier laat hij ook zien dat iedere oorlogsdode een leven, een mens, een verhaal is.
1917 is de eerste film waarvoor de regisseur meeschreef aan het scenario. Hij baseerde het script op de verhalen die zijn opa Alfred H. Mendes over de Eerste Wereldoorlog vertelde.
1917 is op vrijdag 21 maart 2025 om 22:40 uur te zien op Viaplay TV.
De TV van gisteren: Salar gaat flink over de tong bij kijkers van De Bondgenoten
06:47Vanavond op TV: Dertigers, De WK kwis, 2 Guns
19:15Reinout Oerlemans ontvangt Media Oeuvre Award: ''Arnie' heeft het ver geschopt'
16:14De startdatum van het nieuwe seizoen van De Beste Zangers is bekend!
15:02Na alle aandacht: ook een Michael Jackson-docu bij de NPO