TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jongens zijn ze nog, de twee soldaten die op 6 april 1917 een levensgevaarlijke opdracht krijgen.
Blake (Dean-Charles Chapman) en Schofield (George MacKay) moeten in 1917 hun eigen veilige loopgraaf verlaten. Ze moeten de Duitse linies doorkruisen om een bericht af te leveren aan kolonel Mackenzie (Benedict Cumberbatch). Als ze hun taak niet volbrengen, gaan meer dan vijftienhonderd jonge mannen een wisse dood tegemoet. Een van hen is de oudere broer van soldaat Blake.
Dat verhaal is misschien simpel, de manier waarop regisseur Sam Mendes en cameraman Roger Deakins dat in beeld brengen is dat zeker niet. De film oogt als een lang, onafgebroken shot.
De camera gaat als het ware met de twee soldaten mee op hun missie, de kijker ziet wat zij zien. Deakins won een Oscar voor zijn camerawerk in 1917.
Hoewel Mendes geen expliciet geweld toont, brengt hij de gruwelijkheden van de Eerste Wereldoorlog wel duidelijk in beeld. Op die manier laat hij ook zien dat iedere oorlogsdode een leven, een mens, een verhaal is.
1917 is de eerste film waarvoor de regisseur meeschreef aan het scenario. Hij baseerde het script op de verhalen die zijn opa Alfred H. Mendes over de Eerste Wereldoorlog vertelde.
1917 is op vrijdag 21 maart 2025 om 22:40 uur te zien op Viaplay TV.
Snel, hard en zonder genade: stream nu Rippers bij Videoland
20:07Bram en Esra uit B&B Vol Liefde hebben groot liefdesnieuws
15:36Freek Vonk gebeten door een krokodil tijdens opnames Freeks Wilde Wereld
14:53Op deze datum zie je het nieuwe seizoen van Het Echte Leven in de Dierentuin
14:15De deelnemers van het derde seizoen van Het Jachtseizoen: Most Wanted zijn bekend