TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Westerns en de Japanse regisseur Akira Kurosawa zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Zo is de westernklassieker The Magnificent Seven een remake van Kurosawa’s meesterwerk Seven Samurai.
Ook Sergio Leones A Fistful of Dollars is een remake van een film van Kurosawa. De prachtige samoeraifilm Yojimbo uit 1961 diende als inspiratie voor deze baanbrekende spaghettiwestern.
In deze film maken we kennis met een klassiek personage: de door Clint Eastwood gespeelde ‘man zonder naam’. Hier arriveert hij in een dorpje waar de rivaliserende families Rojo en Baxter de bewoners onderdrukken.
Eastwood weet de bendes vervolgens op geraffineerde wijze tegen elkaar uit te spelen. Eerste deel uit Leones Dollars-trilogie, die verder bestaat uit de klassiekers For a Few Dollars More en The Good, the Bad and the Ugly.
Clint Eastwood speelt in A Fistful of Dollars zijn eerste echte hoofdrol in een speelfilm. Wel was hij al een tijdje in tv-series te zien.
In zijn contract voor de serie Rawhide stond zelfs dat hij tussen de seizoenen door geen rollen in Amerikaanse films mocht aannemen. Omdat er niets over Europese films stond, kon Eastwood de hoofdrol in deze film accepteren.
A Fistful of Dollars is meteen de film waarin Eastwood zijn handelsmerk – een intense blik met toegeknepen ogen – aan het publiek kon laten zien. Die blik is niet bewust ontstaan: Eastwood kneep zijn ogen toe omdat het zonlicht en het licht van de filmlampen op de set te fel was.
Vooruitblik: Cesar Zuiderwijk haalt snoeihard uit naar Golden Earring-tributeband: 'Rot op'
13:45Deze BN'ers maken sowieso hun opwachting in nieuw seizoen Moordfeest
13:30Dit staat de Bevers te wachten in het gloednieuwe seizoen van hun realityshow
13:13Oh jee: verlaat Floris alsnog vrijwillig De Bondgenoten?
12:53Beau van Erven Dorens komt ook in 2026 met winterspecial Casa di Beau