TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een jaar of twaalf is Conor (Lewis MacDougall); te oud om nog een kind te zijn, nog niet oud genoeg om een man te worden. Dat is oneerlijk, zeker als je ziet wat hij voor zijn kiezen krijgt.
Zijn vader woont in het buitenland, op school is hij zo goed als onzichtbaar voor zijn klasgenoten, en zijn moeder is ongeneeslijk ziek. Vandaar dat Conor zich terugtrekt in zijn eigen wereld. Daar krijgt hij bezoek van een monster; een enorme oude boom die tot leven is gekomen. Het monster vertelt Conor verhalen. Niet om hem te troosten, maar om hem te helpen inzicht te krijgen in zijn verdriet.
Met A Monster Calls verfilmt de Spaanse regisseur J.A. Bayona het gelijknamige jeugdboek van Patrick Ness. Het resultaat is een verrassend genuanceerde film over opgroeien, verdriet en rouw, die er ook nog eens heel mooi uitziet. Vooral de keus om de verhalen die het monster vertelt te animeren werkt goed.
Liam Neeson sprak de stem van het monster in A Monster Calls in. De enige plek waar hij tijdens het maken van de film kwam, was de geluidsstudio. Een andere bekende acteur diende tijdens de opnames als stand-in voor het monster. Dat was Spider-Man-ster Tom Holland. Regisseur J.A. Bayona had al eerder met hem samengewerkt. Holland speelde in 2012 een belangrijke rol in zijn film The Impossible.
Kijken: Ben Affleck haalt sitcom-iconen van stal in Super Bowl-reclame (en het internet gaat compleet los)
10:31Angela Schijf over nieuwe seizoen Flikken Maastricht: 'Kijker wordt niet teleurgesteld'
10:24Programma Olympische Winterspelen maandag 9 februari: Zo laat beginnen Femke Kok en Jutta Leerdam aan 1.000 meter
10:00Femke Kok blikt vooruit op haar Olympische Spelen: 'Probeer altijd het beste uit mezelf te halen'
09:32Wordt het straks Pauw, De Wit, Moggré EN Klamer?