TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Voor zijn rol in The King’s Speech won Colin Firth in 2011 de Oscar voor beste acteur. Misschien had hij de prijs nog wel meer verdient een jaar eerder voor zijn rol in deze film.
Acht maanden na de plotselinge dood van zijn partner rouwt de Britse professor George Falconer (Colin Firth) nog steeds. Hij geeft college aan een universiteit in Los Angeles en brengt veel tijd door met zijn al net zo beschadigde beste vriendin Charley (Julianne Moore). Maar onder zijn onbewogen, elegante uiterlijk is er altijd die pijn, wat George ertoe brengt zelfmoordplannen te maken.
Het opmerkelijke A Single Man, naar de roman van Christopher Isherwood, is het filmdebuut van modeontwerper Tom Ford. Zijn hand is duidelijk te herkennen, want de kostuums en vormgeving zijn prachtig. Alles ademt de tijd waarin het verhaal speelt: de jaren 60. Om aan passende kleding te komen voor de personages, sprak Ford zelfs zijn eigen modelijn aan. Maar de film krijgt pas echt een hart door hoofdrolspeler Firth.
Colin Firth wist de Oscarnominatie voor zijn rol als de getergde George niet te verzilveren, maar hij won wel een hoop andere prijzen. Toen hij een Bafta in ontvangst nam, bedankt hij in zijn speech een opvallend persoon: de reparateur van zijn koelkast.
De acteur had namelijk besloten de rol in A Single Man niet te accepteren en was een e-mail naar Tom Ford aan het typen. Doordat de reparateur op dat moment kwam, had Firth wat extra tijd om zijn keuze te heroverwegen.
Soundos El Ahmadi haalt flink uit naar Vlaamse talkshowhost: ‘Bart, jij gaat nu stil zijn!’
10:24Zaterdag is The Connection niet te zien en dit is waarom
10:05Het tweede seizoen van The Real Housewives van het Zuiden gaat op deze datum van start
08:21De TV van gisteren: Bruisende Barbara is dolenthousiast over B&B van Klaas in Winter Vol Liefde: ‘Sodeknetter’
06:47Vanavond op TV: Sergio over de grens, Flo, I Care a Lot