TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Je kunt veel van de makers van de James Bondfilms zeggen, maar niet dat ze niet met hun tijd meegaan.
Deze veertiende film rond geheim 007 stamt uit 1985, de tijd dat de computer aan een flinke opmars bezig was. Het kan daarom haast geen toeval zijn dat A View to a Kill om computerchips en andere geavanceerde technologie draait.
Schurk van dienst is deze keer Max Zorin (Christopher Walker). Hij is de eigenaar van techbedrijf Zorin Industries. Hij heeft een plan bedacht om een monopolie op de microchipmarkt te veroveren. Hoe hij dat wil doen? Simpel: met een goedgeplaatste aardbeving wil hij Silicon Valley – en daarmee zijn concurrenten – van de aardbodem vegen.
James Bond (Roger Moore) moet hem zien te stoppen. Al heeft hij ook een hele kluif aan Zorins handlanger May Day (Grace Jones). Gelukkig staat 007 er niet alleen voor. Stacy (Tanya Roberts) helpt hem een handje.
Voor Roger Moore was A View to a Kill de zevende keer dat hij James Bond speelde. Het zou ook de laatste keer zijn. Het is zijn minst favoriete 007-film: Moore vond de film te gewelddadig. Ook had hij het gevoel dat hij te oud was voor de rol.
De acteur werd tijdens de opnames van de film 57. Daarmee is hij de oudste Bond; Sean Connery was 52 toen hij Never Say Never Again maakte.
Partnerbijdrage
Miro Kloosterman maakt verrassende tv-comeback in The Passion Hemelvaart
17:00Victoria Koblenko speelt 'bijzondere gastrol' in The Passion Hemelvaart
16:09Sam van Royen presenteert WK-programma Het Oranje Café
15:13Naomi doet als slachtoffer van Ali B voor het eerst zelf haar verhaal in RTL Tonight
14:31Peter Gillis veroordeeld tot celstraf voor belastingfraude en taakstraf voor mishandeling Nicol Kremers