TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
“Man. Vader. Grootvader. Politieman. Weduwnaar.” In die volgorde omschrijft Ingimundur (Ingvar Sigurdsson) zichzelf in een therapiesessie aan het begin van het IJslandse drama A White, White Day.
Hij is in therapie om te leren omgaan met de rouw om zijn vrouw, die bij een ongeval om het leven is gekomen. Echt lukken wil dat niet; Ingimundur vermijdt gesprekken over zijn gevoelens en verstopt zich in de verbouwing van een huis.
Zogenaamd zodat zijn dochter en kleindochter er kunnen gaan wonen als het af is, maar hij blijft vooral bouwen omdat de fysieke arbeid zijn gevoelens overstemt.
Als hij dan ook nog ontdekt dat zijn vrouw hem voor haar dood bedroog, draait hij door.
Regisseur Hlynur Pálmason brengt dat knap in beeld, waarbij de verbouwing gebruikt als spiegel van zijn hoofdpersoon: naarmate die vordert, begint Ingimundur juist steeds verder uit elkaar te vallen.
Er komen de laatste jaren veel lovend ontvangen IJslandse films uit. Naast A White, White day, werden ook onder andere Hrútar (2015), Woman at War (2018), Mjolk (2019), Lamb (2021) en Beautiful Beings (2022) positief onthaald.
Video: Maxime Meiland over plannen bij RTL: ‘Mensen gaan verrast zijn’
09:22Alles wat we weten over het vierde seizoen van Dag & Nacht
09:19Dit heftige gerucht gaat nu al rond over De Bondgenoten
08:35De TV van gisteren: Salar gaat flink over de tong bij kijkers van De Bondgenoten
06:47Vanavond op TV: Dertigers, De WK kwis, 2 Guns