TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
“Man. Vader. Grootvader. Politieman. Weduwnaar.” In die volgorde omschrijft Ingimundur (Ingvar Sigurdsson) zichzelf in een therapiesessie aan het begin van het IJslandse drama A White, White Day.
Hij is in therapie om te leren omgaan met de rouw om zijn vrouw, die bij een ongeval om het leven is gekomen. Echt lukken wil dat niet; Ingimundur vermijdt gesprekken over zijn gevoelens en verstopt zich in de verbouwing van een huis.
Zogenaamd zodat zijn dochter en kleindochter er kunnen gaan wonen als het af is, maar hij blijft vooral bouwen omdat de fysieke arbeid zijn gevoelens overstemt.
Als hij dan ook nog ontdekt dat zijn vrouw hem voor haar dood bedroog, draait hij door.
Regisseur Hlynur Pálmason brengt dat knap in beeld, waarbij de verbouwing gebruikt als spiegel van zijn hoofdpersoon: naarmate die vordert, begint Ingimundur juist steeds verder uit elkaar te vallen.
Er komen de laatste jaren veel lovend ontvangen IJslandse films uit. Naast A White, White day, werden ook onder andere Hrútar (2015), Woman at War (2018), Mjolk (2019), Lamb (2021) en Beautiful Beings (2022) positief onthaald.
Vandaag staat de laatste reeks zestiende finales van het WK voetbal op het programma. Argentinië is de grote blikvanger van de dag, maar ook Australië - Egypte en Colombia - Ghana kunnen zomaar spannende duels opleveren.
Verschuivingen in televisiewereld: Kirsten Westrik en Tom van 't Einde verplaatsen
10:57Priscilla Wildeman zet zoons in het zonnetje
09:28RTL 4 komt met opvallende tegenhanger van SBS6-hit The Tribute
08:27De TV van gisteren: Kijkers ruiken onraad bij Het Perfecte Plaatje
08:26Dit zijn de gasten van het laatste seizoen van Zomergasten