TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Enkele eeuwen in de toekomst probeert een restje mensheid te overleven in Iron City, een smeltkroes van bouwstijlen, bevolkingen, mensen en cyborgs.
Daar lapt cyberchirurg Ido (Christoph Waltz) mensen met robotledematen op van onderdelen die hij op de vuilnisbelt aantreft. Op een dag vindt hij een bewusteloos cyborgmeisje dat hij liefdevol repareert. Cyborg Alita weet zich na haar ontwaken niets meer te herinneren van haar leven ervóór.
Terwijl ze de stad en haar inwoners leert kennen blijkt niet iedereen vriendelijk; ijzersterke griezels hebben het op haar gemunt. Maar waarom? En hoe komt het dat Alita, die oogt als een spichtig tienermeisje, zo snel is als een panter en zo sterk als een beer? Je ziet het in Alita: Battle Angel
Het personage Alita is een mengvorm van een actrice en flinke computeranimatienabewerking. Met iets te grote ogen, zoals dat hoort bij een klassiek mangafiguurtje. Maar ook met nabewerkte emoties die soms toch nog houterig uitpakken – en daar kan hoofdrolspeelster Rosa Salazar waarschijnlijk niets aan doen.
Op goede acteurs werd ook qua bijrollen niet bezuinigd. Toch is het vooral de levendige vormgeving van Iron City die de show steelt in Alita: Battle Angel; van de oude, bijna nostalgische laagbouw en het vleugje roestige Mad Max-vormgeving tot de futuristische hoogbouw.
Alita: Battle Angel is op vrijdag 7 februari 2025 om 20:30 uur te zien op Viaplay TV.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Gordon krijgt opeens lof van Vandaag Inside-kijkers
06:47Vanavond op TV: Meisjes van de Goede Herder, Boerderij Van Dorst, Glass
21:33Familie Schouten geeft update na Ik Vertrek: 'Als we dit vooraf hadden geweten...'
19:40Gerard Joling geraakt door interview met René Froger bij Renze: 'Ik heb met niemand ruzie'
15:37Denise Laan verklaart afwezigheid in Hunted: 'Ik heb besloten afscheid te nemen'