TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Derek Vinyard (Edward Norton) is een neonazi. En dat steekt hij niet onder stoelen of banken.
Skinhead Derek is lid van een neonazistische groep en hij heeft een tatoeage van een hakenkruis op zijn borstkas. Hij laat er in American History X geen twijfel over bestaan: hij haat iedereen die niet wit is.
Zijn broertje Danny (Edward Furlong) kijkt enorm tegen Derek op. Zelfs als Derek de cel in moet voor de moord op twee Afro-Amerikaanse mannen, blijft Danny hem bewonderen. Alleen: in de cel komt Derek tot inkeer. Hij verwerpt zijn oude racistische ideeën. Als hij vrijkomt, probeert hij Danny over te halen zijn voorbeeld te volgen.
De productie van American History X verliep allesbehalve gladjes. Regisseur Tony Kaye kreeg het met hoofdrolspeler Edward Norton aan de stok over hoe groot Nortons rol moest zijn.
Voordat de film uitkwam, uitte Tony Kaye in een advertentie in filmtijdschrift Variety zijn ongenoegen over zijn hoofdrolspeler en de productiemaatschappij: tijdens de montage zouden ze Kaye eruit gewipt hebben. Kaye distantieerde zich van het resultaat. Of dat een goed idee was is nog maar de vraag. Edward Norton ontving een Oscarnominatie voor zijn rol. Van Tony Kaye is sinds American History X weinig meer vernomen.
Vandaag staan de laatste poulewedstrijden in de groepen A, B en C op het programma van het WK voetbal. Dat betekent dat de spanning flink oploopt: na deze duels wordt duidelijk welke landen doorgaan naar de knock-outfase en voor wie het toernooi erop zit.
Dreigement in De Bondgenoten: 'Doe rustig of ik ga me ermee bemoeien'
10:40Oos Kesbeke gaat verre reis maken in nieuw seizoen De Augurkenkoning
10:21Netflix-serie Haantjes krijgt een derde seizoen
10:06MAX Vakantieman keert terug: dit kun je verwachten van het nieuwe seizoen
10:00Danny Froger onthult grootste uitdaging in Het Perfecte Plaatje op Reis: 'Het is daar een chaos'