TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Derek Vinyard (Edward Norton) is een neonazi. En dat steekt hij niet onder stoelen of banken.
Skinhead Derek is lid van een neonazistische groep en hij heeft een tatoeage van een hakenkruis op zijn borstkas. Hij laat er in American History X geen twijfel over bestaan: hij haat iedereen die niet wit is.
Zijn broertje Danny (Edward Furlong) kijkt enorm tegen Derek op. Zelfs als Derek de cel in moet voor de moord op twee Afro-Amerikaanse mannen, blijft Danny hem bewonderen. Alleen: in de cel komt Derek tot inkeer. Hij verwerpt zijn oude racistische ideeën. Als hij vrijkomt, probeert hij Danny over te halen zijn voorbeeld te volgen.
De productie van American History X verliep allesbehalve gladjes. Regisseur Tony Kaye kreeg het met hoofdrolspeler Edward Norton aan de stok over hoe groot Nortons rol moest zijn.
Voordat de film uitkwam, uitte Tony Kaye in een advertentie in filmtijdschrift Variety zijn ongenoegen over zijn hoofdrolspeler en de productiemaatschappij: tijdens de montage zouden ze Kaye eruit gewipt hebben. Kaye distantieerde zich van het resultaat. Of dat een goed idee was is nog maar de vraag. Edward Norton ontving een Oscarnominatie voor zijn rol. Van Tony Kaye is sinds American History X weinig meer vernomen.
De groepsfase van het WK voetbal nadert zijn ontknoping. Vandaag vallen de beslissingen in de groepen D, E en F, met onder meer Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten in actie.
Vanavond op TV: Dertigers, Vera, A Knight's Tale
20:54Marieke Elsinga maakt dit najaar comeback bij RTL Boulevard
16:06André Rieu opnieuw op Vrijthof maar wat als Nederland dan een WK-wedstrijd speelt?
16:00Nieuwe docuserie over Lil Kleine op komst: Terug
14:49Victor Vlam: 'Deze beelden gaan gebruikt worden om mij voor schut te zetten'