TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Eind jaren 70 werkt Barry Seal (Tom Cruise) als piloot. Hij is ambitieus en wil zo veel mogelijk uit zijn leven halen.
Daar hoort ook een hoger inkomen bij: Barry vult zijn pilotensalaris aan door Cubaanse sigaren naar de Verenigde Staten te smokkelen. Op een dag vraagt CIA-agent Monty Schafer (Domhnall Gleeson) hem om voor de CIA wapens naar Midden-Amerika te transporteren.
Met die smokkelpraktijken trekt Barry weer de aandacht van drugsbaron Pablo Escobar, die op zoek is naar iemand die zijn waar Amerika binnen kan krijgen. De CIA laat Seal bijklussen voor Escobar, maar de FBI is minder blij met zijn nieuwe bijbaantje.
American Made vertelt het waargebeurde verhaal van Barry Seal met schwung en humor. Dat blijft allemaal net iets te oppervlakkig, maar Tom Cruise – die zoals altijd al zijn stunts en vliegwerk zelf doet – is in zijn element.
De echte Barry Seal lijkt in niks op Tom Cruise. Cruise is – zelfs nu hij tegen de zestig loopt – nog altijd topfit.
Dat kun je niet zeggen van de man die hij in American Made speelt. De echte Barry Seal was een grote, stevige kerel.
Leden van Pablo Escobars Medellinkartel gaven hem de bijnaam ‘El Gordo’. Wat dat betekent? De vetzak.
GTST Spoilers - maandag 5 t/m donderdag 8 januari 2026
06:47Vanavond op TV: Jaaroverzicht NOS Journaal 2025, Medisch Centrum West, Volcano
19:15College Robert Dijkgraaf dinsdag te zien in special Eva: dit kan je verwachten
15:26Video: Maik de Boer liep hersenschudding op bij Het Zwaard van Damocles
14:11Yves Berendse geconfronteerd met mogelijke deelname aan The Masked Singer: 'Ik weet waar je naartoe wil...'