TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Zijn laatste films waren weinig succesvol, maar Dick Maas is een begrip in de Nederlandse filmwereld. Amsterdamned is een van de films waarmee hij zijn naam vestigde.
Een seriemoordenaar maakt de Amsterdamse grachten onveilig. Letterlijk.
Alle moorden vinden op of in de buurt van het water plaats. Bij het zoveelste drijvende lijk begint het rechercheur Eric Visser (Huub Stapel) te dagen.
De moordenaar lijkt steeds uit het water op te duiken. Eric denkt de dader bij een van de hoofdstedelijke duikclubs te kunnen vinden.
Bij iedere watersportvereniging waar Eric in Amsterdamned komt, loopt hij de mooie Laura (Monique van de Ven) tegen het lijf. Heeft zij misschien iets met de moorden te maken?
Amsterdamned speelt zich helemaal in Amsterdam af. Het centrum van de hoofdstad is veelvuldig in beeld. Alleen is het niet steeds Amsterdam dat je ziet.
Voor een aantal scènes week regisseur Dick Maas met zijn cast en crew uit naar Utrecht. Zo is de klassiek geworden achtervolging per speedboat niet in de Amsterdamse grachten opgenomen, maar op de Oudegracht in Utrecht.
Waarom? Omdat de Utrechtse grachten iets hebben wat Amsterdam niet heeft: terrasjes aan het water.
Welk programma vervangt Expeditie Robinson op RTL 4?
07:47MolTalk is het komende seizoen vóór Wie is de Mol? te zien
07:37Dit is de startdatum van het tweede seizoen van Project Dans
07:37De TV van gisteren: Kijkers van De Hanslers zijn helemaal klaar met het gedrag van Monique
07:00GTST Spoilers - maandag 5 t/m donderdag 8 januari 2026