TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Zijn laatste films waren weinig succesvol, maar Dick Maas is een begrip in de Nederlandse filmwereld. Amsterdamned is een van de films waarmee hij zijn naam vestigde.
Een seriemoordenaar maakt de Amsterdamse grachten onveilig. Letterlijk.
Alle moorden vinden op of in de buurt van het water plaats. Bij het zoveelste drijvende lijk begint het rechercheur Eric Visser (Huub Stapel) te dagen.
De moordenaar lijkt steeds uit het water op te duiken. Eric denkt de dader bij een van de hoofdstedelijke duikclubs te kunnen vinden.
Bij iedere watersportvereniging waar Eric in Amsterdamned komt, loopt hij de mooie Laura (Monique van de Ven) tegen het lijf. Heeft zij misschien iets met de moorden te maken?
Amsterdamned speelt zich helemaal in Amsterdam af. Het centrum van de hoofdstad is veelvuldig in beeld. Alleen is het niet steeds Amsterdam dat je ziet.
Voor een aantal scènes week regisseur Dick Maas met zijn cast en crew uit naar Utrecht. Zo is de klassiek geworden achtervolging per speedboat niet in de Amsterdamse grachten opgenomen, maar op de Oudegracht in Utrecht.
Waarom? Omdat de Utrechtse grachten iets hebben wat Amsterdam niet heeft: terrasjes aan het water.
Eerste beelden Flikken Maastricht seizoen 20 verschenen: dit gaat er gebeuren met Wolfs
08:40De TV van gisteren: Zweverige types vallen niet in de smaak bij Het Roer Om-kijkers
06:47Vanavond op TV: Brieven aan Hueting, Winter vol liefde, The Adjustment Bureau
21:59Vader van Valentijn Driessen overleden: 'Precies gegaan zoals hij wilde'
20:14Rob Geus en John van den Heuvel ondernemen juridische stappen na uitlatingen Johan Derksen over sauna