TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de komische en hartverwarmende animatiefilm Rio is te zien hoe Linda als klein meisje een babypapegaaitje vindt.
Het diertje werd door smokkelaars meegenomen uit Rio de Janeiro, maar is onderweg uit de auto gevallen. Linda biedt het kuikentje daarna een liefdevol thuis. Ze noemt hem Blu.
Blu is vijftien jaar later uitgegroeid tot een tamme, slimme papegaai. Linda en hij hebben het in Rio goed samen. Ze zijn onafscheidelijk.
Op een dag staat de Braziliaanse vogelkenner Tulio bij Linda op de stoep. Hij legt uit dat Blu het laatste nog levende mannetje van zijn soort is.
Tulio vraagt Linda of hij Blu mag meenemen naar Rio de Janeiro. Daar moet Blu voor nageslacht zorgen.
In Brazilië kijken Linda en Blu hun ogen uit. Dan wordt het tijd dat Blu kennismaakt met de vrouwtjespapegaai waarmee hij zijn soort moet redden.
Aanvankelijk klikt het voor geen meter tussen Blu en deze Jewel. Zij is een vrijgevochten vogel die geniet van haar leven in de wildernis. Hij is zo tam als maar zijn kan, het liefst zit hij veilig binnen bij de kachel.
Komt het goed tussen deze tegenpolen? Kunnen ze hun soort behoeden voor uitsterven? Je ziet het in Rio.
Regisseur Carlos Saldanha haalde inspiratie voor de film uit een nieuwsbericht over de Spix’ ara Elvis. Elvis’ Amerikaanse baasje gaf toestemming om zijn huisdier te gebruiken voor een fokprogramma om de soort te redden.
Dit kun je allemaal verwachten van het Eurovisie Songfestival 2025
13:54Zijn Svea en Joey na de opnames van Married at First Sight nog samen?
13:24Zo loopt het eerste seizoen van I Kissed a Girl op Videoland af
10:28Rachel Rosier vertrekt bij Het Sinterklaasjournaal
10:02MAFS: Dennis loopt boos weg tijdens gesprek met Stefan en Eveline