TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In twee seizoenen volgt de serie Anne+ Anne (Hanna van Vliet) – een lesbische twintiger uit Amsterdam – en haar queer vriendengroep. Deze film pakt de draad na die serie op.
Annes grote liefde Sara (Jouman Fattal) verhuist voor haar werk naar Canada, het is de bedoeling dat Anne haar een paar maanden later achterna zal reizen. In de tijd die ze nog in Amsterdam heeft, begint ze steeds meer te twijfelen.
Kan ze haar stad, de plek waar haar hele leven is, wel achterlaten? Wat moet ze zonder haar vriendengroep?
Als haar uitgever dan ook nog vertelt dat ze haar boek moet herschrijven en ze de non-binaire Lou (Thorn de Vries) leert kennen, levert dat haar alleen maar meer vragen op.
Net als de serie belicht Anne+ alle facetten van de lhbti+-gemeenschap met een soepele vanzelfsprekendheid en schakelt daarbij al net zo soepel van serieus naar frivool en weer terug.
Anne+ komt uit het brein van drie mensen: scenarist Maud Wiedemeijer, regisseur Valerie Bisscheroux en hoofdrolspeelster Hanna van Vliet.
Waar de serie iedere aflevering iemand uit Annes vriendenkring volgt, doet de film het anders. Hoewel Annes vrienden wel een grote rol in haar leven spelen, richt het verhaal zich volledig op Anne en haar relatie met Sara.
De makers van Anne+ hadden met het casten van Thorn de Vries een primeur. Thorn is de eerste non-binaire acteur die een rol speelt in een Nederlandse speelfilm.
Dergelijke primeurs zijn hen niet vreemd. In SpangaS: De campus speelde hen al het eerste non-binaire personage in een Nederlandse televisieserie.
Partnerbijdrage
Maak je klaar voor een bloedstollend potje verstoppertje in The House of Hide & Seek. In deze nieuwe familieshow van RTL 4, gepresenteerd door Buddy Vedder en Jamai Loman, draait alles om spanning, tactiek en slim spelen.
Kijkers kunnen niet stoppen met lachen om nieuwe Vandaag Inside-promo
12:01Nieuwe meidengroep gezocht in WHO'S NXT
10:45Nieuw EO-programma debuteert op de zondagavond op NPO1
10:04Kristie ontving veel ‘nare berichten’ na deelname De Bondgenoten
09:28Makers van serie Máxima zoeken oudere prinsesjes voor het derde seizoen